Зеніт - базель

Перший матч, який відбувся в Швейцарії і завершився впевненою за рахунком перемогою господарів поля, продемонстрував, що російська команда має слабкі місця, причому їх більше, ніж достатньо. У той же час, організована гра швейцарців в обороні і атаці дозволяла говорити про те, що їхня перевага після першого матчу може вважатися заслуженим, а зовсім не сенсаційним. Погодьтеся, матчі, в яких де-юре слабша команда заслужено перевершує де-юре сильнішу, викликають підвищений інтерес.

Формально необхідність відігравати відразу два пропущених в першому матчі голи мала погнати російську команду вперед з перших хвилин. З іншого боку, напевно, багато вболівальників ще пам'ятають, як зіграв "Базель" в матчі-відповіді попереднього раунду з "Дніпром". Нагадаємо, в першому матчі швейцарці теж виграли 2: 0, і на виїзді зуміли не просто відстояти перевагу, але ще й забити. Як всім добре відомо, після комфортної переваги будинку м'яч, забитий на виїзді, фактично стає фатальним. Виходячи з цього, пітерці цілком законно могли побоюватися атакуючої лінії швейцарців, в якій в першому матчі особливо яскраво блищала зірка єгиптянина Салаха, замучив всю захисну лінію і Нету зокрема (нагадаємо, захисник петербуржців не просто пропускав Салаха, але ще і сфолив на ньому, отримавши червону картку і видалення).

Стартові хвилини зміцнили в впевненості про ймовірне ігрової переваги "Зеніту" в звітному матчі. Але навіть незважаючи на те, що пітерці володіли ігровою та територіальною перевагою, до небезпечних моментів на перших хвилинах справа не доходила. У той же час, гравці "Базеля" не втрачали часу дарма і встигли провести кілька гострих контрвипадів. Спочатку Штреллер міг опинитися на ударній позиції, але потрапив в офсайд, а після цього Штокер бив метрів з 20-ти, але м'яч полетів вище перекладини воріт.

На 15-й хвилині сталося відразу два цікавих події. Спочатку Халк поборовся за м'яч, після чого сфера відскочила до Денисову, який вирішив впасти у штрафному майданчику суперника. Суддя порахував, що падіння сталося з ініціативи росіянина, а тому пенальті призначений не був. У тому ж епізоді Кержаков потрапив рукою в обличчя Штокер, і після цього моменту гравець швейцарської команди змушений був покинути поле, поступившись місцем Фабіану Фраю.

Що стосується ігрового малюнка, то аж до тридцятої хвилини здавалося, що "Базель", як і в минулому раунді, зуміє відстояти домашню перевагу, тому що все атаки пітерців упиралися в організовану оборону швейцарців. Однак саме під кінець півгодини гри "Зеніту" вдалося вразити ворота своїх суперників. Після подачі кутового Ломбертс вдалося переправити м'яч на дальню штангу, а причаївся там Вітсель без праці направив сферу в сітку. Забитий м'яч наче надав пітерцям крила - "Зеніту" вдалося провести кілька небезпечних атак, але на завершальній стадії їм не вистачало точності.

Захопившись атаками, гравці російської команди могли й поплатитися, але Фрай, завдавали ударів з "другого поверху" без яких би то не було перешкод, спрямував м'яч у руки воротарю. Активність господарів призвела до того, що на 41-й хвилині Діас довелося не за правилами зупиняти Вітселя, за що гравець "Базеля" заслужено отримав "гірчичник". Цей, здавалося б, рядовий для будь-якого матчу епізод, призведе тут не просто так, адже вже через п'ять хвилин колір картки, показаної Діас, змінився. Цього разу він стрибнув в ноги Алвешу, тим самим залишивши свою команду в меншості.

У другому таймі, як бачилося, перевага господарів по грі повинно було лише зростати, адже вони змогли намацати свою гру, а гравець суперника дістав червону картку. Незважаючи на це, перший небезпечний момент створили саме гості. Ель-Ненни після пасу Салаха виявився на рандеву з Малафєєвим, але переграти того не зміг. Лише після закінчення 55-ти хвилин гри "Зеніт" знову зумів грунтовно заволодіти ініціативою. На жаль, ударам Анюкова, Халка і Кержакова не вистачило точності, а тому рахунок на табло залишився незмінним.

Чим ближче було до кінця матчу, тим очевидніше ставало, що "Зеніт" не зможе домогтися бажаного результату без помилки з боку суперника або власних неординарних дій. І якщо відсутність першого - це заслуга швейцарців, то відсутність другого - явна недоробка самих пітерців, яку так і не вдалося усунути після першого матчу. На 75-й хвилині швейцарці все-таки помилилися в обороні, дозволивши Данні нанести удар метрів з трьох, але португалець запустив м'яч в нічний пітерське небо.

Через сім хвилин вдалося пітерцям і зіграти неординарно. Широков дуже оригінально прокинув м'яч в штрафну Бистрова, удар якого прийшовся в дальню штангу! Здалося, що "Зеніт" ось-ось дотисне суперника, і це майже стало реальністю. На 84-й хвилині Пак замість м'яча влучив по нозі Бистрова в своїй штрафній, і суддя вказав на 11-метрову позначку. Глядачі на "Петровському" затамували подих і вже готові були переможно підняти руки, готуючись як мінімум до овертайму, але Широков пробив майже по центру, що дозволило Зоммеру відбити удар. Скажімо прямо, в цьому промаху набагато більшою бачиться "заслуга" пітерця, який міг пробити куди більш цікаво.

Спаллетті відверто грав ва-банк, випустивши на компенсований час Бухарова замість Вітселя, але результату це не принесло. Швейцарці навіть примудрилися контролювати м'яч в останні секунди гри під свист "Петровського". Проте, варто віддати їм належне - саме організація гри на всіх ділянках ігрового поля принесла їм вихід в чвертьфінал, причому вихід цей бачиться цілком заслуженим. Пітерцям ж слід вирішити безліч проблем в команді, і, швидше за все, їх рішення почнеться, як і прийнято - з голови, тобто, зі зміни головного тренера.