Урок №2 тема уроку

Урок №2 Тема уроку. Основні прийоми плетіння гачком: перша петля, повітряна петля, напівстовпчик. Практична робота. Вправи на виконання елементів плетіння

Тема урока. Основні прийоми плетіння гачком: перша петля, повітряна петля, напівстовпчик. Практична робота. Вправи на виконання елементів плетіння.

Цілі: Освітня. Формувати вміння і навички при роботі з гачком.

Розвиваюча. Сприяти розвитку рухової сфери (оволодіння моторикою дрібних м'язів рук, розвивати рухову вправність, домірність рухів).

Виховна. Сприяти формуванню та розвитку трудових якостей особистості.

Методичне оснащення уроку: 1). Матеріально-технічна база - інструменти: гачки різної довжини і товщини, ножиці; - матеріали: клубки ниток.

Методи навчання: пояснювально-наочний, практична робота. Нові слова: повітряна петля, ланцюжок, напівстовпчик, візерунки в'язання (суцільні, ажурні, філейні, фонові).

Тип уроку: Урок формування вмінь і навичок.

Тривалість 90 хв.

Організаційний момент. 2 хв

Повідомлення теми, мети і завдань уроку ................... ……….2 хв

Актуалізація знань учнів .................................. 15 хв

Мотивація навчальної діяльності школярів ....... ....... 4 хв Виконання тренувальних вправ ...................... 62 хв

Підведення підсумків уроку і домашнє завдання ................... ... 2 хв Релаксація ............................................................. ... .3 хв

I. Організаційний момент: -пріветствіе; перевірка готовності учнів до уроку; -заполненіе учителем класного журналу;

II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Сьогодні на уроці ми згадаємо які вироби можна зв'язати гачком, який гачок вибрати і як називаються його основні частини, як підібрати пряжу для в'язання, повторимо правила техніки безпеки і санітарно-гігіенічскіе вимоги при роботі, ознайомимося з деякими найпростішими елементами в'язання гачком.

III. Актуалізація знань учнів.

Індивідуально Два-три учні виконують пробне вправу, що супроводжується словесним поясненням своїх дій і коротким їх обґрунтуванням.

Другий учень - записує правила т / б у дошки.

а) Які матеріали та інструменти необхідні для в'язання серветок, іграшок, одягу? Обгрунтуйте свою відповідь.

б) Назвіть приклади декоративних виробів (одягу), пов'язаних гачком.

в) Як правильно підібрати гачок для в'язання?

г) Із запропонованих зразків пряжі виберіть нитки для в'язання: - зимовий одяг; - літній одяг; - декоративні вироби;

д) Розповісти, з чого ми починаємо в'язання?

е) Які вимоги пред'являються до в'язального гачка?

ж) Як визначити номер гачка?

з) Від чого залежить вибір номера гачка при в'язанні?

і) Які гачки застосовуються при в'язанні товстою ниткою, тонкою ниткою?

IV. Мотивація навчальної діяльності школярів

Всі ці знання нам знадобляться для виконання колективного творчого проекту «Панно« КВІТИ »» (для слабо підготовлених учнів) і індивідуальне проектів «В'язана іграшка».

-При вивченні основних елементів в'язання гачком (повітряної петлі, напівстопчиком, стовпчики без накиду, стовпчики з накидом) ти виконав багатьох в'язаних мотивів. Це - тоненькі і потовщені ланцюжка, прямокутні зразки, квіточки, кружечки, листочки. Вони можуть бути використані для виготовлення найрізноманітніших виробів (рис. 58 підручника «Трудове навчання» 6 клас).

Для обробки інтер'єру квартири або класної кімнати можна виготовити панно або картину, їх основою може бути тканина, трикотажне полотно, картон, дерев'яні палички, плетені сітки тощо. Залежно від використаних ниток і малюнка вироби можуть бути доповнені бісером, лелітками, гудзиками, шнурами і іншими матеріалами. Щоб виконати панно, спочатку на тканини або картоні наносять олівцем (або крейдою) контур майбутнього малюнка. На лінії накладають ланцюжка, квіточки тощо.

Елементи акуратно пришивають або приклеюють до основи. Рамка для картини або панно може бути дерев'яною, плетеними з лози, обплетеної шнуром, тасьмою, кольоровими нитками.

В'язані кружечки, квіточки, листочки, квадратики можна з'єднати між собою, утворивши серветку, підставку під гаряче, декоративну наволочку, килимок, літню сумку, лялькову одяг, прихватки і ще багато красиві і корисні речі.

При з'єднанні окремих елементів у виріб важливо, щоб всі елементи гармонійно поєднувалися між собою за кольором, формою, якістю ниток. Основа також повинна добре підходити до в'язаним мотивами.

Щоб зв'язати гачком деталь прямокутної форми, потрібно спочатку зв'язати ланцюжок з повітряних петель необхідної довжини. Далі в'яжуть ряд полустолбцов, щоб біля полотна був щільним і рівним. Після закінчення кожного ряду в'язання повертають. На початку ряду завжди пров'язують одну або кілька повітряних петель для того, щоб краю в'язаного полотна не стягувалися і всі ряди були однакової висоти. Ці петлі називають петлями підйому (рис. 57, підручник «Трудове навчання», 6 клас). Мал. 57. В'язання гачком деталі прямокутної форми: а - деталь; - схема в'язання деталі стовпчиками без накиду.

Кількість петель підйому залежить від висоти ряду. При в'язанні полотна стовпчиками без накиду достатньо однієї петлі підйому. На схемах в'язання петлі підйому зображуються чорним кружечком. Ланцюжок з повітряних петель, з якого починається в'язання, на схемах є нульовий (його при в'язанні не вважають). Петлі ряду для зручності внизу нумерують. Номер ряду відбивається: 1р, 2р, З р. і так далі. Якщо візерунок з певного ряду повторюється, то на схемі це відповідно зазначається. Наприклад, якщо починаючи з третього ряду всі ряди слід в'язати як другий ряд, то на схемі записують Зр = 2р.

Для в'язання деталі по колу спочатку вив'язують ланцюжок з декількох петель і з'єднують його першу і останню петлі полустолбцом. Далі в'яжуть ряди по колу. У плоскому в'язанні, яке має форму кола, кожен наступний круг містить більше стовпчиків, ніж попередній.

Збільшити кількість стовпчиків в ряду можна двома способами: вив'язуючи з одного стовпчика два або три стовпчика; пров'язуючи додатково повітряні петлі. Збільшуючи кількість стовпчиків першим способом, отримують щільніше в'язання. Під час в'язання деталей стовпчиками з накидом виконують дві петлі підйому.

V. Виконання тренувальних вправ. (Робота за підручником).

Практична робота №1.

В'язання потовщеною ланцюжка полустолбцамі

Зв'яжи ланцюжок довжиною 10. 15 см.

Введи гачок в другу петлю ланцюжка, не рахуючи петлі на гачку. Зроби накид. Простягни нитка крізь обидві петлі на гачку. Повтори все на наступній петлі ланцюжка. Так в'яжи до кінця ряду, отримавши стовщену ланцюжок.

Практична робота №2.

В'язання деталі прямокутної форми стовпчиками без накиду. Зв'яжи ланцюжок з 15-20 петель.

Пров'яжіть ряд полустолбцов для потовщення краю. На початку нового ряду зв'яжи одну петлю підйому. Введи гачок в другу петлю ланцюжка (під обидві нитки петлі).

Зроби накид і простягни нитка крізь петлю ланцюжка.

Зроби ще один накид і простягни нитка крізь обидві петлі на гачку.

В'яжи стовпчик без накиду на наступній петлі ланцюжка. Так в'яжи до кінця ряду. Поверни в'язання і зв'яжи петлю підйому. Далі в'яжи ряд стовпчиками без накиду. 10.Вяжі зразок висотою 4. 5 см.

Практична робота №3.

В'язання мотиву листочка з використанням стовпчиків з накидом. Зв'яжи ланцюжок з 12 повітряних петель.

1-й ряд. Зв'яжи дві повітряні петлі для підйому, введи гачок в третю петлю ланцюжка і зв'яжи стовпчик без накиду. Так в'яжи 12 стовпчиків без накиду (стовпчик в'яжи на кожній петлі ланцюжка).

2-й ряд. Зв'яжи дві петлі для підйому, 12 стовпчиків без накиду в ті ж петлі ланцюжка. Отримаєш ланцюжок, обвязаній по колу.

3-й ряд. Дві петлі для підйому, напівстовпчик, стовпчик без накиду, 8 стовпчиків з накидом, стовпчик без накиду, напівстовпчик.

4-й ряд. Три петлі підйому, полустолбец, стовпчик без накиду, 8 стовпчиків з накидом, стовпчик без накиду, напівстовпчик.

Практична робота № 4 (за вибором) для тих хто вже вміє в'язати.

Вам знадобиться: 30 г вовняної пряжі зеленого кольору, невеликий вазон-Кактусники, гачок № 2. Основна в'язка - стовпчики без накиду. Навколо кільця з 4 повітряних петель зв'яжіть 10 стовпчиків без накиду. У другому і третьому рядах додайте по 7-8 стовпчиків в кожному. Далі в'яжіть 7 рядів, не змінюючи числа стовпчиків, потім: поступово зменшите обсяг в'язання. Продовж ті в'язання за схемою. Готовий кактус набийте вклейте в Кактусники. Якщо ви добре в'яжете, зв'яжіть «діток» або квіточку.

Вам знадобиться: 30 г пряжі сірого або іншого кольору середньої товщини, кольорова клейонка для очей, ґудзик чорного кольору на ніжці для носа, трохи кольорової пряжі для хвостика; гачок № 3. Основна в'язка - стовпчики без накиду. В'язання починайте з мордочки мишеняти. Навколо кільця з 4 повітряних петель зв'яжіть 8 стовпчиків без накиду. У трьох рядах додайте по 6 стовпчиків і пров'яжіть 5 рядів. Тепер поступово, в 6 рядах, зменшіть число стовпчиків. Продовжіть роботу за схемою. Перед тим як закрити в'язання, іграшку набийте наявними наповнювачем. Для вуха (їх повинно бути 2) навколо колечка з 4 повітряних петель зв'яжіть 9 стовпчиків без накиду. Пров'яжіть ще 5 рядів, додавши в кожному з 6 стовпчиків. Після закінчення роботи пришити вуха, а також прикріпіть гудзик-ніс. Приклейте очі, вирізані з клейонки. З кольорової пряжі зробіть хвостик і прикріпіть його.

1) Вступний інструктаж вчителя: - повідомлення назви практичних робіт; - роз'яснення завдань практичних робіт; -ознайомлення з об'єктом праці; -ознайомлення із засобами навчання; -попередження про можливі труднощі при виконанні роботи;

2). Самостійна робота учнів.

3). Поточний інструктаж вчителя.

4). Формування нових умінь: перевірка організованості початку роботи учнів; перевірка організації робочих місць учнів; -Дотримання правил техніки безпеки, санітарно-гігієнічних вимог при виконанні завдання;

5). Засвоєння нових знань: -інструктірованіе з виконання завдання відповідно до технологічної документації.

6). Цільові обходи: - інструктування учнів з виконання окремих операцій і завдання в цілому; концентрація уваги учнів на найбільш ефективних прийомах виконання операцій; -надання допомоги слабо підготовленим до виконання завдання учням; -контроль за дбайливим ставленням учнів до засобів навчання; раціональне використання навчального часу учнями.

7). Заключний інструктаж вчителя: -аналіз виконання самостійної роботи учнями; -разбор типових помилок учнів; -повторний пояснення вчителем способів усунення помилок.

VII. Підведення підсумків уроку і інструктаж вчителя з виконання домашнього завдання. -повідомлення вчителя про досягнення цілей уроку; - Які візерунки отримують при в'язанні напівстовпчиків (ажурні, фонові, філейні)?

Об'єктивна оцінка результатів індивідуальної праці учнів на уроці; виставлення оцінок в класний журнал і в щоденники учнів;

  • Сьогодні мені дуже хотілося б відзначити роботу ..., ..., ..., ...
  • Добре впоралися із завданням.
  • Вже краще виходить в'язання у ..., старайся.
  • - Будинки треба відпрацювати ті прийоми в'язання, які ми пройшли на уроці. Через тиждень ми познайомимося зі схемами для в'язання та дізнаємося як можна повітряні петлі і стовпчики записувати схематично. Ви вдома можете підібрати схеми і принести на урок. А хто захоче може вже самостійно почати в'язати за схемою.
  • -Учні, які вибрали іграшку, продовжують в'язання.
  • Мал. 5 Рис. 6
  • Мал. 8 Рис. 7
  • Мал. 9
  • Мал. 10 Стовпчик без накиду
  • Мал. 11 Стовпчик з одним накидом

Схожі статті