прокляття Спануліс

ЦСКА поступився команді, яку двічі обіграв в регулярному сезоні, і склав повноваження чемпіона Євроліги. Соло Вассіліса Спануліс в четвертій чверті і промахи Мілоша Теодосіча в критичних ситуаціях дозволили «Олімпіакосу» перемогти з рахунком 82:78.

LiveSport.Ru дізнався, що про цей матч написали російські ЗМІ.

Завдання - закрити Спануліс

«Закрити Спануліс - схоже, головне завдання червоно-синіх, і в першій чверті вони з нею справляються», - пише оглядач «Советского спорта» Микола Мисин.

«Василиса майже не видно на майданчику - на відміну від лідерів армійців. І якщо Мілош Теодосич залишається на лавці (на щастя, недавня травма ноги все-таки не вивела його зі складу на найважливіші матчі), то Аарон Джексон і Нандо Де Коло розкривають оборону суперників, як банку зі шпротами - кинджальними проходами, пострілами із середньою, хитрою розпасовка. Микита Курбанов і Андрій Воронцевіч відсікають пірейцев від щита, не дають розвернутися потужним Кему Берча і Миколі Мілютінову. Хіба що Георгіос Прітензіс робить в фарбі, що хоче - на тому "Олімпіакос" і тримається.

Хоча стартовий відрізок проходить повністю під контролем ЦСКА - 18:12. Та й у другій чверті армійці зміцнюють перевагу. Ближче до великої перерви на табло загоряється 40:27.

Ох, колись ми подібне вже бачили. »

Головний тренер ЦСКА

У нас були хороші моменти в грі. Нас підкосило те, що суперники більше боролися на щитах. Вони взяли 9 відскоків в останній чверті і 8 м'ячів на нашому щиті в першій. Вони виконали відмінну роботу в атаці, підбирали. У нас були відкриті кидки, у них були відкриті кидки, але вони потрапили. У нас не буде можливості зіграти в фіналі і боротися за титул, але такий вже «Фінал чотирьох». Історія говорить, що ми двічі програли півфінали «Олімпіакосу» за мій час роботи в ЦСКА. У них відмінна команда, але я не можу говорити це тільки про «Олімпіакосі». Тут зібралися чотири відмінні команди. Історія не грає в баскетбол, важливий зараз.

Фатальні «трюльники»

«Той факт, що третій відрізок стане для армійців важким, стало зрозуміло, коли вони за першу хвилину схопили два фоли, один з яких в нападі. До початку третьої хвилини фолів вже було п'ять - половина від того, що було до перерви. А "Олімпіакос" нарешті почав забивати здалеку, що допомогло йому знову підібратися до суперника. Тим часом здатні наповнити арену вболівальники "Фенербахче" своїм скандуванням легко заглушили шумову підтримку обох граючих команд. А ЦСКА вдалося пригальмувати суперника.

Другий за гру триочковий Джексона і впевнена реалізація штрафних дозволила червоно-синім тримати суперника на дистанції. Аж до останніх хвилин, коли греки тричі поспіль забили з дистанції і скоротили перевагу всього до чотирьох очок. Дивно, але відсоток реалізації "трійок" у "Олімпіакоса" майже вдвічі перевищував ті ж показники за звичайними кидкам.

Натхнені гравці грецької команди, яким нарешті вдалося намацати проломи в обороні суперників, з початком четвертої чверті буквально полетіли вперед. Демонструючи психологічну перевагу, величезний Янг в одній з перших атак відважив блок-шот Теодосіча. Напруга зростала, на рахунку було кожне влучання. Незабаром після того, як Огастін не реалізував два штрафних, а "Олімпіакос" в одній атаці зібрав три підбору на чужому щиті і закінчив цю серію триочковим, рахунок вперше за довгий час зрівнявся.

Стало зрозуміло, що місце в фіналі дістанеться тому, у кого в кінцівці міцніше будуть нерви. У вирішальні хвилини "прокинувся" Спануліс, дальнім кидком вперше в матчі вивів греків вперед. ЦСКА відповів промахом Де Коло з-під кільця, і за 40 секунд до кінця відставав уже "-3". Напруга була таким, що здригнувся навіть Теодосич. Серб спочатку змазав один штрафний, що з ним буває рідко, а за шість секунд до кінця не забив вирішальну треху », - йдеться в статті Антона Бабошина на« СЕ ».

Причина поразки в невдалої захисту, програли кілька підбирань, дозволили закинути легкі м'ячі. У той же час самі не змогли реалізувати моменти. Чи не показали напад, яке демонстрували протягом всього сезону. Цього не вистачило.

Не потрібно лаяти Теодосіча

«" Олімпіакос "зробив вдвічі більше кидків з-за дуги, ніж ЦСКА. Це типова тактика грецької команди, яка в другій половині спрацювала. Але найголовніше - ми дозволили суперникам 18 раз підібрати м'яч на нашому щиті. Ми повністю програли їм щит з рахунком 41:33! Тобто, перевага в рахунку грецької команди в кінці повинно бути не чотири очки, а вісім.

У нас непогано зіграв Теодосич, якого можна лаяти за те, що він за шість секунд до кінця кинув. Але аж надто хороша була у нього позиція. Він такі м'ячі частіше забиває, ніж маже. Але сьогодні, на жаль ... Але Мілош не винен, за промахи не сварять.

ЦСКА в півфіналі поступився команді, яку двічі обіграв в регулярному сезоні. По-перше, це дуже прикро, а, по-друге, не можна виходити на майданчик, думаючи, що ми переможемо. Треба налаштовуватися на боротьбу, яка триває 40 хвилин. На жаль, не у всіх гравців ЦСКА я такий настрій побачив. І це особливо глибоко мене обурює », - пише оглядач« Советского спорта »Володимир Гомельський.

У мене немає ніякого пояснення того, що трапилося. Я не відчував дежавю. Ми добре грали, билися на протязі 40 хвилин. Ми поступилися не команди третьої ліги, ми програли «Олімпіакосу». Таке трапляється, при цьому вони побили нас в третій раз в «Фіналі чотирьох». Вони не здалися і повернулися в гру. Ми дуже засмучені, але треба віддати належне супернику. Я гордий своєю командою, ми прекрасно провели сезон, а сьогодні нам просто не пощастило.

захід епохи

«Це було вирішено, сплановано вищим розумом - захід епохи найяскравішого в історії Євроліги (а може, і в історії баскетбольних єврокубків взагалі) протистояння двох команд. В очній ставці. У "Фіналі чотирьох". Точка в питанні, відповідь на яке цікавило всіх баскетбольних людей континенту без винятку. Кінець прокляття або вічний пам'ятник страшному і прекрасному величі цього прокляття.

І до того ж в унікальний момент, в останньому бою, який майже гарантовано не повториться ніколи. Той, хто програв (той, хто програв як мінімум, а то і обидві команди) припиняв своє існування в тому вигляді, в якому ми до нього звикли в цьому нескінченному, як здавалося, серіалі.

Ні, ці два клуби нікуди не подінуться і цю вивіску ми побачимо ще багато разів. Але цей ЦСКА і цей "Олімпіакос" закривали свій спільний Театр Подвигу, Подолання і Болі останньої гастроллю.

Цілком можливо, що, вигравши цей Ф4, "Олі" отримав би укол еліксиру молодості, який протримав би їх на цьому рівні ще, скажімо, рік, але. Нинішній, великий "Олімпіакос" - це Спануліс і Прінтезіс. А їм до наступного фіналу на пару буде без копійок 70.

У ЦСКА з суперветеранов тільки Хряпа, але загальна картина ще складніше. Контракти на наступний сезон є тільки у Де Коло, Фрідзона і Антонова. Плюс "опція клубу" у Курбанова. Огастіна, Михайла Кулагіна і Івана Лазарєва, з усім до них повагою, доведеться все-таки вивести за дужки як навряд чи стрижневих гравців. Окрема історія - Теодосич. Скаути з НБА в цьому сезоні переглядали його стільки разів, що сумнівів практично немає: Мілош їде. Після того як зарплати в НБА злетіли до небес, конкурувати з її клубами не зможе навіть ЦСКА. Та й чи потрібно утримувати? »- пише Зураб Читаючи з Sports.ru.

Сезон ще не закінчений, попереду матчі Єдиної ліги ВТБ. Незважаючи на цю поразку, нам потрібно знайти мотивацію, щоб закінчити сезон на мажорній ноті.