Методична розробка по біології (6 клас) на тему плоди

Тема: Плід. Різноманітність і значення плодів.

Мета: Сформувати в учнів знання про плід, як про важливому органі квіткової рослини; про його будову і значенні; продовжити екологічне виховання учнів, на основі вивчення пристосованості рослин до поширення насіння; розвивати навички роботи з натуральними об'єктами і наочними посібниками; сформувати вміння за класифікацією плодів і визначенні ознак пристосованості до поширення насіння

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: таблиці «Сухі плоди», «Соковиті плоди»; колекції сухих і соковитих плодів (натуральні об'єкти); папки з кольоровими картинками - «Різноманіття плодів», «Освіта плода», «Сухі та соковиті плоди», «односім'яними і багатонасінні» - по одній на парту; листи самоконтролю - «Будова квітки» - у кожного учня.

Ключові слова та поняття: квітка, плід, семязачаток, зав'язь, запилення, запліднення, сухі і соковиті плоди, односемянние і багатонасінні плоди, способи поширення плодів.

  1. Організаційний момент. Привітання.
  2. Стадія виклику і цілепокладання

1. Загадка: Навесні повіс-

Як ви думаєте, про що йде мова?

Значення в природі

Де утворюються плоди і навіщо вони потрібні?

-Що ж таке плід?

Відкрийте параграф 30, і дайте відповідь на питання.

Плід утворюється на місці квітки.

Плід - це орган квіткової рослини. (Запис в зошит)

- Перерахуйте, у яких рослин є плоди.

-Чи є плоди у папороті?

(Обговорення відповідей учнів - у папороті немає квіток, тому не може бути плодів. Шишка це втеча)

Підсумок: плід утворюється тільки на місці квітки.

- Яку будову має плід? (Відповіді дітей)

Плід складається з околоплодника і насіння. Околоплоднік- розрослися і видозмінити стінки зав'язі. Семяна утворюються з семязачатков.

Після запліднення з семязачатков маточки розвиваються насіння, а зі стінок зав'язі околоплодник.

КВІТКА (маточки) ПЛОД

-Хлопці сформулюйте повне визначення плода. (Відповіді дітей)

Плід - найважливіший орган розмноження квіткових рослин, що утворюється на місці квітки після запилення і запліднення.

- А чи всі плоди однакові? (Відповіді дітей)

  1. Простий (якщо в квітці тільки один товкач) пшениця, горох
  2. Складний (якщо в квітці декілька маточок) малина, ожина.

За кількістю насіння:

  1. односемянние
  2. Багатонасінневі (наведіть приклади)

За характером навколоплідника:

Самостійна робота учнів за підручником (В.В. Пасічник, параграф 30) заповніть таблицю

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

План-конспект уроку "Плід. Різноманітність і значення плодів."

Даний урок застосуємо в 6 класі при вивченні теми "Органи квіткових рослин". Гідність: в плані є активні гіперпосилання на електронні освітні ресурси, які не треба шукати доповнить.

Плід. Різноманітність і значення плодів.

Презентація, для відкритого уроку в 6 класі по вивченню плодів (сухих і соковитих), їх значення для людини і живих організмів.

Мета: Сформувати в учнів знання про плід, як про важливому органі квіткової рослини; про його будову і значенні; продовжити екологічн.

презентація до уроку біології "Плоди. Значення і різноманітність плодів".

Презентація містить інформацію про різноманітність плодів.

«Плід. Різноманітність і значення плодів ».

Технологічна карта уроку біології. 6 клас. "Плід. Різноманітність і значення плодів", за підручником Пономарьової, ФГОС

Технологічна карта уроку біології. 6 клас. "Плід. Різноманітність і значення плодів", за підручником Пономарьової, ФГОС.

Повторительно-узагальнюючий урок "Плоди. Різноманітність і поширення плодів і насіння"

Клас 6Предмет біологіяТема «Плоди. Різноманітність і поширення плодів і насіння »Тип уроку: узагальнення та систематизація знаній.Данний урок проведений по розділу« Будова та різноманіття покритонасінних.

Схожі статті