Конспект заняття з переказу російської народної казки «лисиця і козел»

Наталя Парамонова
Конспект заняття з переказу російської народної казки «Лисиця і цап»

Мета. Розвивати у дітей уміння переказувати.

Завдання. закріпити уявлення дітей про композиції казки (зачин, кінцівка); формувати вміння використовувати при переказі виразні засоби мови. Формувати у дітей уміння підбирати визначення до імен іменником; продовжувати формувати вміння відгадувати і знаходити предмет за названими ознаками, орієнтуватися на закінчення при узгодженні слів. Удосконалювати вміння дітей чітко і виразно вимовляти скоромовку з різною гучністю і швидкістю.

-узагальнити і розширити уявлення дітей про казки. продовжувати формувати уявлення про навколишній (колодязь).

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Хлопці, відгадайте загадку:

Це руда шахрайка

Ловить мишок в поле спритно.

Хоч схожа на собаку,

Ніколи не лізе в бійку.

Немає хитрий її в лісі

І дізналися ми (Лисицю)

Хлопці, сьогодні я вам прочитаю казку "Лисиця і цап". А ви уважно слухайте.

2 Основна частина.

- Про що розповідається в цій казці?

- Як казка починається?

Який лисиця показана в казці. (2 слайд)

Яка була лисиця. (Діти придумують слова. Хитра, руда, красива, розумна, спритна і т. Д.)

Чому ви думаєте, що вона хитра? (Відповіді. Обдурила козла.)

А яким показаний козел (3 слайд)

Якими словами можна сказати про нього. (Діти придумують слова. Недогадливий, дурний, нерозумний, неуважний і т. Д.)

- Чому ви так думаєте (Відповіді. Його обманює лисиця.)

Який був колодязь (4 слайд) (Діти придумують слова. Глибокий, холодний, темний, брудний, вузький і т. Д.)

Хлопці, а скажіть будь ласка, що може бути холодним? (Діти придумують слова. Сніг, лід, повітря, вітер.)

Про що можна сказати холодна. (Діти придумують слова. Зима, сніжинка, вода, погода.)

Молодці! А відгадайте загадку. Холодний, блакитний, прозорий. Що це? (Діти відповідають. Лід) Блакитна, скляна, тендітна. (Діти відповідають. Ваза, чашка).

- Чим закінчується казка?

- Хлопці, давайте трошки розімніть свої спинки і зробимо зарядку.

Сонце вийшло з-за хмаринки,

Ми протягнемо до сонця ручки. (Потягування - руки вгору.)

Руки в сторони потім

Ми ширше розведемо. (Потягування - руки в сторони.)

Ми закінчили розминку.

Відпочили ніжки, спинки.

- Послухайте казку ще раз. потім ви будете її розповідати. Слухайте уважно і запам'ятовуйте.

Хлопці, тут заховані картинки (5 слайд) які вам допоможуть послідовно розповісти казку.

-А тепер давайте спробуємо розповісти казку за ролями ще раз.

- Хлопці, а я знаю скоромовку про лисицю. Біжить лисиця по шесточку. Лизни, лисиця. пісочку. Давайте проізнесём її голосно і тихо, швидко і повільно.

- Сьогодні всі хлопці молодці, правильно відповіли на питання, впоралися з усіма завданнями, і тому вас чекають солодкі призи!

Прикріплені файли:

Схожі статті