Заняття з елементами тактильного спілкування для дітей другої групи раннього віку з мамами «кішки і

Наталія Чугунова
Заняття з елементами тактильного спілкування для дітей другої групи раннього віку з мамами «Кішки і кошенята»

(Тематичне заняття з елементами тактильного спілкування

для дітей другої групи раннього віку з мамами)

Мета. Допомогти встановити емоційно-тактильний довірчий контакт між батьком і дитиною.

-- Спонукати малюків відтворювати звуконаслідування.

-- Розвивати у дітей звуковисотний слух.

-- Розвивати координацію рухів.

-- Сприяти підвищенню емоційного тонусу батьків і дітей.

Хід заняття.

«Погуляем» ( «Топ-хлоп, малята»)

1 куплет. Погуляємо ми з тобою, разом погуляємо,

Під веселий дитячий марш з мамою ми крокуємо.

Приспів. Топ, топ, веселіше, тупотячи ніжки!

Топ, топ, веселіше! Ну, ще трошки!

2 куплет. Мами з дітками йдуть, весело крокують.

Разом пісеньку співаю, ніжки піднімають.

Приспів. Топ, топ, веселіше, тупотячи ніжки!

Топ, топ, веселіше! Ну, ще трошки!

Діти з мамами заходять в музичний зал під музику і крокують за вихователем. Після закінчення музики все зупиняються і вітаються з музичним керівником.

Муз. керівник. Привіт, хлопці!

Ви сьогодні міцно спали?

Сни хороші бачили?

А тепер пора прокинутися Діти потирають очі, потягуються

І один одному посміхнутися! і посміхаються один одному.

Це хто вже прокинувся? Діти потягуються, мами допомагають.

Хто так славно потягнувся? Нахиляються, мами гладять їх по спинці,

Потягуні-потягушечки торкаючись шкарпеток обох ніг, потім

Від шкарпеток до макушечкі! випрямляються, торкаючись руками до верхівки.

Ми потягнемося, потягнемося, Присідають, витягаючи руки вперед; повільно встають,

Маленькими не залишимося! піднімаючи їх вгору. Повертають голову в різні боки.

Ніжками потопали, топ-топ-топ! Діти крокують, тупаючи ногами.

Ручками поплескали, хлоп-хлоп-хлоп! Плескають у долоні.

Сіли! Встали! Діти присідають навпочіпки, встають,

Знову сіли! знову присідають.

А потім всю кашу з'їли! Показують, як вони їдять ложкою кашу.

Тихо-тихо посидимо, хто стукає до нас подивимось.

Звучить фонограма «Нявкання кішки». Діти уважно слухають і відгадують, чия це

пісенька. З'являється Кішечка (вихователь)

Кішка. Вже я сіренька кішечка,

Все сиділа у віконечка.

В гості до вас я збиралася,

Дуже довго вбиралася.

Покажіть мені долоні,

Під пісеньку «Ладошечка» Кішка гладить дітей по долоньках. потім діти гладять кішечку.

Кішка. Мами теж не сидять,

Погладять по долоньках своїх малишат.

Під пісеньку «Ладошечка» мами гладять дітей по долоньках. потім діти гладять мам.

Кішка. Молодці, малята!

Та й мами, хороші!

Муз. керівник. А наші діти знають пісеньку про кішечку і зараз заспівають її разом з мамами.

Діти з батьками співають пісню «Киць-киць-киць» музика Гомонова ( «Кішечка» муз. Александрова)

Кішка. Ви - хороші співаки,

Ах, хлопці, молодці!

Наші мами покружляли Мами кружляють і «перетворюються».

У кішок-мам всі перетворилися!

Муз. керівник. Ну-ка, мами, раз, два, три!

Відвернися і не дивись!

Тут ми разом причаївся

І в кошенят все перетворимося!

Музичний керівник накриває всіх дітей великий скатертиною.

Мами-Кішки. Де ж діти? Чи не знайдемо!

і Кішечка Що ж, пошукаємо їх підемо! Підходять до скатертини.

Може тут хлопці?

Муз. керівник. Ні, тут не хлопці!

Тут сховалися котяткі!

Діти нявкають і виповзають на четвереньках, як котяткі.

Муз. керівник. Пухнасті грудочки вмили лапкою щічки, Мама погладжує своєю долонькою

Вмили лапкою носик - маленький Курносики. щічки, носик, Вмили лапкою очі - сірі алмазкі. оченята,

Вмили лапкою вушка - вушка на маківці. вушка і спинку дитини.

Шерсть причесали, матусю обняли. Обіймаються.

Кішка з кошеням разом грала.

Кішка кошеня всьому навчала. Мами теж встають на карачки.

Подивіться, на галявинці

Розминаються котяткі. Діти стоять на четвереньках,

Спинку горб, немов місток, вигинають спину вгору,

Піднімають догори хвостик. потім назад вниз, піднімаючи «таз».

Кігті випускають, Сидячи на ногах, скребуть «кігтиками» по килиму,

Дряпають, грають. перебирають «лапками» в повітрі.

Вушко лапкою почухали Почухали одне вушко

І тихесенько сказали. і занявкали.

Муз. керівник співає пісеньку «Кішка і кошенята». Проводиться гра на розвиток звуковисотного слуху.

Муз. керівник. На вікно-віконце села мама- кішка,

Села, посиділа, пісеньку заспівала. Мами-Кішки підспівують

- Мяу! Мяу! Мяу! в низькому регістрі.

А кошенята почули. Діти повзуть на четвереньках Швидко до мами прибігли. до своїх мамам.

Все на кішку подивилися,

Тонким голосом заспівали. діти підспівують

- Мяу! Мяу! Мяу! в високому регістрі.

Мами-Кішки. Мяу! Мяу! Ви, хлопці,

і Кішечка Всі хороші котяткі!

Муз. керівник. Мами-Кішки покружляли

У милих мам всі перетворилися! А котяткі покружляли

І в ребяток перетворилися!

І зараз малятка наші

Разом з мамами попляшут!

Діти виконують танець «Весела танець» ( «Топ-хлоп, малята»)

Муз. керівник. Всі ми співали і танцювали

І вже трохи втомилися.

До групи ми зараз підемо

І трошки відпочинемо!

Запросимо і Кішечку

Під веселу музику діти покидають зал разом з Кішечкою.

Теоретичні підходи до вивчення взаємин і спілкування дітей раннього віку Основними досягненнями, які визначають розвиток психіки дитини в період раннього віку, є: оволодіння тілом і мовою, а також.

«Розвиток комунікативних навичок спілкування у дітей раннього віку». Ранній вік - унікальний період в житті людини. Дитина інтенсивно опановує мову, спілкуванням, культурою людського мислення. Малюк.

Розвиток самостійності дітей другої групи раннього віку Серед найбільш актуальних проблем, що виникають у батьків маленьких дітей, особливе місце займає проблема, пов'язана з розвитком самостійності.

Заняття з елементами тактильного спілкування для дітей другої групи раннього віку з мамами «кішки і
«Салют Перемозі!» Стінгазета дітей другої групи раннього віку. Славний свято - День Перемоги відзначає вся країна! І ми з малюками теж вирішили приєднатися до святкування цього Великого дня. Незадовго.

Заняття з елементами тактильного спілкування для дітей другої групи раннього віку з мамами «кішки і
Килимок для дітей другої групи раннього віку У своїй роботі над виготовленням розвиваючого килимка я переслідувала наступні завдання: 1. Розвиток дрібної моторики рук дітей. 2. Навчання.

Ігрове заняття спільно з батьками вихованців другої групи раннього віку Ігри з Бобиком Мета. Спільно з батьками створювати умови, що сприяють розвитку рухової активності дітей. Завдання. Оздоровча.

Заняття з елементами тактильного спілкування для дітей другої групи раннього віку з мамами «кішки і
Конспект заняття з правил дорожнього руху для дітей другої групи раннього віку Конспект заняття з правил дорожнього руху для дітей 2 ї групи раннього віку Мета: • Ознайомити дітей зі світлофором • Формування уявлення про правила.

Заняття з елементами тактильного спілкування для дітей другої групи раннього віку з мамами «кішки і
Проект «Російські народні казки як засіб розвитку мовлення дітей раннього віку» у другій групі раннього віку МДОУ «Дитячий сад №4 комбінованого виду» Проект «Розвиток пізнавальних і мовних здібностей дітей раннього дошкільного віку.

Розвага «У гості до сонечка» для дітей другої групи раннього віку Цілі: Створити у дітей радісний настрій, формувати інтерес до пізнання; розвивати увагу і бажання брати участь в ігрових діях ;.

Схожі статті