Урок з - в загадковий підводний світ

На уроці використовується презентація (додаток 1)

Мета уроку. намалювати підводний світ з безліччю різних мешканців.

Завдання уроку.
  1. Навчальна: порівняти світ геометричних фігур зі світом підводних мешканців.
  2. Розвиваюча: розвивати навички малювання від загального до конкретного.
  3. Виховує: виховувати пізнавальний інтерес до навколишнього світу, його особливостям.

ТСО. фотографії підводних мешканців, геометричні фігури з паперу, мультимедійне обладнання, дошка, крейда.

1. Організаційний момент.

Привітання, перевірка робочих місць і готовності.

Звучить фантазія з к / ф "Людина-амфібія".

2. Хід уроку.

Як добре стати рибкою золотою,
Щоб плавати в морі синьому-синьому!
Щоб милувалися всі твоєю красотою,
Твоїх прекрасних контурів ліній!
У глибокому морі иль могутньому океані
Так багато таємних незвіданих чудес,
І небо високо стоїть над нами,
І нам невідомий людський прогрес.
Ми самі - диво, ми - просто казка!
Нас багато: різних і загадкових істот.
Ми - буйство кольору, яскравих фарб,
Ми - світ фантазій і чудес!

- Про який світі розказано в вірші? Які ще світи є на нашій планеті?

- А може бути, у когось вдома є цей самий світ? Акваріум, тобто?

- Людина багато вивчає цей світ, спускається на глибини в водолазних костюмах і спеціальних апаратах. А чи знаєте ви, що людина без спеціальних пристосувань може спуститися на глибину до декількох десятків метрів. Так, наприклад, ловці перлів за дорогоцінною знахідкою пірнають взагалі без якихось пристосувань. А щоб спуститися на більшу глибину, придумали спеціальні апарати. Найвідоміші - це батискафи "Мир", що належать інституту океанології нашої країни. Вони здатні подолати тисячі кілометрів товщі води, щоб людина могла докладніше вивчати таємниці морських глибин. Зараз батискафи в експедиції з дослідження озера Байкал.

- Ви знаєте, що це найчистіше озеро на планеті. А ще його називають прісноводним морем, тому що для озера воно занадто велике.

- А найбільша глибина на нашій планеті - Маріанська западина, яка знаходиться в Тихому океані.

- Ось в цій глибині знаходиться стільки всього незвичайного, що, дивлячись на це, можна подумати, що все це створено кимось з дуже яскравою і бурхливою фантазією!

Гра "Море хвилюється, раз ..."

- Як у нас з фантазією? У нас фантазія сама незвичайна, і вона нам видасть зараз приголомшливі картини підводного світу. Завдання сьогодні таке: вам необхідно намалювати різноманітний чарівний загадковий підводний світ.

3. Практична діяльність.

- А щоб вам легше було виявляти її, подивимося, як художник починає працювати над будь-якою ідеєю.

- Художники завжди працюють за правилом: від загального до конкретного, тобто спочатку малює основу, контур задуманого об'єкта, а після - опрацьовує його деталі.

- Давайте подивимося, як можна узагальнити форми морських мешканців. Це все - геометричні фігури. Які? Намалювавши будь-яку геометричну фігуру, з неї можна потім зробити підводного жителя.

Подивимося на дошку, де розташована карта з алгоритмом дії.

- Не забуваймо тільки, що у всіх морських жителів тіло обтічної форми, щоб їм легше було пересуватися у воді. Пам'ятайте, коли ви плаваєте, вам потрібно рухати і руками і ногами, щоб подолати хоч якусь відстань. А рибкам і інших істот ще й іноді доводиться від кого-небудь тікати. Тому підводних мешканців необхідно малювати з плавними контурами.

- Також пам'ятаємо, про всі частини тіла рибок: плавники, хвостик, очі, зябра.

4. Підсумок уроку.

- Як називається найглибше місце на нашій планеті?

- Як людина може спуститися на більшу глибину?

- Яким правилом користується художник при зображенні будь-яких об'єктів?

5. Домашнє завдання.

- Попросіть їх зводити вас в зоопарк в акваріум.

Схожі статті