Шахтар »- ЦСКА - 2 0

Обігравши "армійців", "гірники" вийшли у фінал Copa del Sol. "Шахтар" знову виявився сильнішим російської команди.

У світлі розмов про об'єднаному чемпіонаті зустріч «Шахтаря» і ЦСКА на іспанському зборі викликала не менший інтерес, ніж недавня гра «гірників» з «Зенітом». До того ж в Ла-Манзі донеччани і «армійці» грали не просто «товарняк», а сперечалися за путівку в фінал турніру Copa del Sol. Перед цим команда Мірчі Луческу з мінімальним рахунком переграла скандинавів - «Гетеборг» і «Русенборг». А ось підопічні Леоніда Слуцького з норвежцями розійшлися по перемогам: обіграли той же «Русенборг» і поступилися «Стрёмгодсету».

Три роки тому «гірники» і «армійці» повинні були зіграти в фіналі Copa del Sol, але злива не дозволив відбутися грі. Обидві команди були оголошені переможцями.

Копа дель Соль. Червона група. 3-й тур

Шахтар
Донецьк, Україна

ЦСКА
Москва, Росія

1: 0 - Мхітарян - 47. 2: 0 - Адріано - 61

Раніше суперники тричі зустрічалися на Кубку Першого каналу в Ізраїлі (дві перемоги донеччан проти однієї москвичів), а рік тому провели цікавий матч на турецькому зборі (нічия 2: 2) - це що стосується історії «зимових» зустрічей. Але найбільше вболівальники пам'ятають, звичайно, протистояння в Кубку УЄФА, і там «Шахтар» виявився сильнішим за сумою двох матчів (0: 1 і 2: 0).

Як показала нова зустріч, на даний момент «Шахтар» свіжіший, ніж ЦСКА. Все-таки «гірникам» через два тижні грати плей-офф Ліги чемпіонів проти «Боруссії», а у «армійців» ще багато часу на підготовку до весняної частини сезону. Ігрова схема двох команд дуже схожа, але донеччани більше володіли м'ячем. Не було в складі «Шахтаря» бразильця Вілліана. якого посилено сватають тепер уже в «Анжи», Слуцький не міг задіяти Мамаєва. віддаленого в минулій грі турніру.

По частині активності у «армійців» варто відзначити Панченко і Вагнера Лава. Перший багато пересувався, і весь час шукав можливість для удару. Ну а бразилець хоч і не такий реактивний, але примудрявся постійно перебувати в центрі подій: то дриблінг непоганий видасть, то по воротах хитро проб'є. Одного разу захисник «гірників» Кривцов лише на мить випередив Вагнера, готового в падінні головою замкнути подачу Набабкін справа. У воротаря донеччан Пятова роботи було чимало, хоча біля протилежних воріт було пожарче. Багато ударів йшли повз, а Акінфєєв. бувало, помилявся на прийомі м'яча, але і удари були підступні.

Вболівальники ЦСКА і "Шахтаря"

Мхітарян вже на п'ятій хвилині після скидки п'ятою від Адріано бив на виконання - трохи вище поперечини. Ракицький могутнім ударом зі штрафного змусив помилитися Акінфєєва. але добити ніхто не зміг. Гарні були постріли Фернандіньо і Срни. ось тільки м'ячі пролітали поруч з метою. ЦСКА відповідав контратаками - часом досить гострими, і можна згадати небезпечні удари Цауні. На 15-й хвилині Василь Березуцький у простій ситуації вивів з гри свого партнера - Фернандеса. Обидва гравці пішли на верховий м'яч в середині поля, суперників поруч не було. У підсумку голова Березуцького виявилася міцнішою: з усього маху він зарядив лобом в потилицю бразильцеві.

Схоже, у Фернандеса проблеми зі здоров'ям, тому що самостійно поле покинути він не зміг, відвезли його на каталці, а пауза була такою довгою, що арбітр компенсував до першого тайму аж три хвилини. Глядачів на маленькому стадіончику Ла-Мангі було чимало, і гра пройшла під акомпанемент вигуків і скандувань російською мовою. Підтримка була у двох команд. Чути було і тренерські вказівки з тренерських лав. По частині небезпечних моментів і ударів «Шахтар» перевершив суперника, хоча «армійці» намагалися не відставати, але в першому таймі голів глядачі не побачили.

У перерві тренери поміняли воротарів, а Слуцький випустив ще й двох польових гравців.

Вагнер Лав і Тарас Степаненко

Втім, замін в цій грі було багато, але Чепчугов толком так і не зміг розігрітися, як тут же пропустив. Гол організували Фернандіньо з Мхітаряном. Бразилець, який був одним з кращих на полі, отримав м'яч від вірменина, розвернувся і віддав поздовжню передачу на вихід партнерові. Мхітарян втікав на межі офсайду і, одним рухом пішовши від Чепчугова, другим дотиком з дуже гострого кута закотив м'яч у сітку - 1: 0.

Пропущений гол явно підбадьорив «армійців», які додали в активності, забігали. Незабаром Вагнер пробивав головою після подачі з флангу, але не влучив у ворота. А потім москвичі двічі поспіль пробивали найнебезпечніші штрафні - обидва приблизно в метрі від лінії штрафного майданчика. У першому випадку м'яч застряг в частокіл ніг, а в другому - Тошич класним ударом обвів «стінку», проте Каніболоцький в красивому стрибку відбив м'яч, що летів у дев'ятку. Ну а «Шахтар» на цей сплеск активності суперника відповів другим голом.

Вірніше, цей гол «армійці» «привезли» собі самі. Потрапивши під пресинг поблизу свого штрафного, паси пішли назад, і Набабкін зіграв вкрай неакуратно, віддаючи на Чепчугова. Передача вже в межах штрафного виявився слабким, Адріано перехопив м'яч і з гострого кута відправив його за призначенням, а Чепчугов завалився в інший кут - 2: 0. Звичайно, ЦСКА такий розклад не влаштовував, і москвичі зробили зусилля для того, щоб хоча б відповісти одним голом. Ближче всіх до цього був Панченко. але у ворота не влучив, а ось контрвипади «гірників» могли бути результативними. Зокрема, удар Тайсона Чепчугов відбив перед собою, а Девіч не зумів добити.

Але, мабуть, великий рахунок не відповідав характеру матчу. «Шахтар» і так вийшов у фінал Copa del Sol, де зустрінеться з польським «Відзевом».