Россі, Валентино - це

Молоді роки

Валентино Россі народився в Урбіно. Будучи сином Граціано Россі, колишнього мотогонщика, він теж почав займатися мотоспортом. [2]

Незважаючи на те, що в загальному сезон в італійському чемпіонаті був неоднозначним, Россі виграв поул у фінальній гонці сезону на автодромі Мізано і фінішував на подіумі. У наступному році Валентино вже став переможцем італійського чемпіонату.

В молодості одним з героїв для Россі був колишній переможець WRC Колін Макрей. Макрей згодом навчав Россі базовій техніці водіння ралійного автомобіля, і вони навіть влаштували гонку в Монці. де Макрей був на Škoda Fabia WRC, а Россі на Subaru Impreza WRC.

Чемпіонат світу MotoGP

Россі на своєму мотоциклі Honda RC211V.

Від Honda до Yamaha

В кінцевому підсумку Россі підписав дворічний контракт з Yamaha. сума якого за повідомленнями перевищувала 12 млн доларів США, ціна, яку інші команди, навіть Honda, не хотіли платити.

Низьке 10-е місце Россі в Туреччині було викликано шиною з дефектом, коли італієць був на підйомі після 2-го місця в Китаї. погана рекомендація по шинами від Michelin привела тільки до 6-го місця в мокрому Мото Гран-прі Франції. Гонщики Bridgestone зайняли весь подіум в рідному для французьких виробників шин гран-прі, і Россі прийшов на прес-конференцію заявити, що Michelin має терміново виправляти різні недоліки. І дійсно, здавалося, що франзуци звернули увагу на слова Валентино, коли Россі переміг в своєму домашньому Мото Гран-прі Італії. другим став Дані Педроса, теж гонщик мешленовского пулу. Лідер чемпіонату Кейсі Стоунер був позбавлений залишку місця на подіумі Алексом Барруш на незаводской Ducati з шинами Bridgestone.

Заксенрінг ж побачив вкрай невдалий виступ італійця. Після кваліфікації четвертим, в той час як Стоунер виграв поул, Россі змушений був покладатися на гоночний день. Прийшов неділю, Россі вийшов з температурою 38.9 і провалився на 8-е місце до кінця першого кола. Потім проходячи Ренді де Пунье Россі не впорався з керуванням мотоциклом і вилетів в гравій. На щастя проблеми з шинами не дозволили Стоунер піднятися вище п'ятого місця, таким чином австралієць збільшив свій відрив від Валентино всього на 11 очок - до 32. Гонку в Лагуна Сека Россі закінчив четвертим позаду Стоунер, Вермюлен і Меландрі відповідно.

Літня перерва в чемпіонаті закінчився і стартувала гонка в Брно. Кваліфікувалися шостим на недільну гонку, після боротьби у вільній практиці, в гонці Россі досить швидко зносив задню покришку Michelin в гонитві за Капиросси, які займали п'яте місце. В остаточному підсумку шинний вибір зробив свою справу, і Росі фінішував на 7 місці з 22-секундним відставанням від переможця Кейсі Стоунер. Після цього між ними в чемпіонаті було 60 очок різниці при залишилися в розіграші 150.

У Мізано Россі стартував з другого місця на решітці, але позаду Стоунер. Проблема з мотором не дозволила Валентино закінчити гонку, що збільшило різницю в очках між ним і Стоунером (який виграв гонку) до 85 очок.

Старт з 3-го місця в Ешторілі закінчився безкомпромісною боротьбою з Дані Педроса, в якій як і в самій гонці переміг Валентино Россі, відігравши таким чином в чемпіонаті 9 очок у Стоунер, який фінішував третім.

Мокра гонка в Мотегі внесла плутанину в ряди гонщиків, так як трек дуже швидко підсихав і міг викликати проблеми зі шинними сликами. Россі спочатку пробився на перше місце і показав кілька вражаючих кіл, але пізня зміна мотоцикла відкинула його на друге місце позаду Капиросси, а непрогріті проміжні покришки винесли за межі треку в кінці зворотного прямий, і Валентино довелося з'їздити на ще один піт-стоп. Повернувся він на 13-е місце і нічого вже не міг вдіяти, спостерігаючи як Стоунер мчить до свого чемпіонського титулу.

У своїй автобіографії «What If I Had Never Tried It» Россі пояснив деякі причини їх суперництва з Бьяджі, а також розповів про ситуації, які привели до посилення ворожнечі.

Прізвиська і Номер

Екіпірування, символи і забобони

Деякі шоломи, які використовував Россі в різні роки

Протягом кар'єри Валентино Россі використовував шоломи з різним дизайном, в основному використовуючи мотив Сонця і Місяця, що підкреслює 2 сторони його натури.

Россі дуже забобонна людина і його предгоночной ритуал добре відомий. Перед тим як сісти на мотоцикл (будь то гонка, кваліфікація або практика) він зупиняється на відстані близько 2-х метрів від мотоцикла і згинається, торкаючись своїх черевиків. Потім, дійшовши до мотоцикла, Валентино присідає і схиляє голову. Невідомо, чи то він молиться про себе, то чи налаштовує себе на гонку, то чи проявляє повагу до суперників, сім'ї або друзям. Він також завжди поправляє свій гоночний костюм, встаючи на повний зріст на мотоциклі, коли їде по піт-лейн перед початком гонки або практики, хоча ці дії, звичайно, можуть бути пояснені міркуваннями комфорту. Також Россі визнається, що він завжди одягає гоночні черевики і рукавички в певному порядку і завжди сідає на мотоцикл одним і тим же способом. Також він проводить деякий час з мотоциклом вночі перед гонкою, перевіряючи розташування всіх наклейок на ньому.