Рішення рівнянь, що містять зворотні тригонометричні функції »

10 клас Хасанова З.Ф.


Тема: «Рішення рівнянь, що містять зворотні тригонометричні функції».
Мета уроку:


  1. Освітні - забезпечити повторення, узагальнення і систематизацію мате ріалу теми і створити умови контролю (самоконтролю) засвоєння знань і умінь;

  2. Розвиваючі - сприяти формуванню умінь. застосовувати прийоми порівняння, узагальнення, виділення головного, перенесення знань у нову ситуацію. розвитку математичного кругозору, мислення, уваги, пам'яті, тобто активізація пізнавальної діяльності та формування творчого підходу до вирішення завдань.

  3. Виховні - сприяти вихованню інтересу до математики і її додатків. активності.

Тип уроку. урок узагальнення і систематизації знань.
План уроку.


  1. Організаційний момент.

  2. Вхідний контроль.

  3. Блок інформацій (Блок №1 - №5).

  4. Завершальний контроль (Блок №6).

  5. Підведення підсумків уроку.

а). Виставляння оцінок за урок.

б). Завдання додому.


Учитель. Сьогодні у нас урок узагальнення і систематизації знань. На попередніх уроках ми розглянули зворотні тригонометричні функції, знаємо їх графіки, властивості і тотожності для зворотних тригонометричних функцій, навчилися вирішувати рівняння. Урок проведемо у формі лабіринту. Давайте познайомимося з його умовами.


  1. Клас розбитий на 4 групи і працюють 2 консультанта. У лабіринті 4 маршрути. У кожної команди свій маршрут. ці листи є у кожної групи.

  2. Кожна команда повинна пройти шлях від краю лабіринту до його центру, вирішуючи завдання на порівняння, узагальнення. виділення головного. розкриття ідей рішення деяких рівнянь, застосовуючи отримані знання в нестандартних випадках і оцінюючи свої можливості, свої знання.

  3. Ворота кожного кола оцінюються певною кількістю балів. Число балів вказує рівень складності питання, чим складніше питання. тим більше балів за нього нараховується.

  4. Кожна команда повинна пройти шлях від краю лабіринту до його центру, набравши 15 балів.


  1. В якості підтвердження того, що команда пройшла те чи інше коло, їй видаються жетони із зазначенням набраних балів і в кінці уроку. по числу набраних балів ставите собі оцінку.

Отже, вирушаємо в подорож по лабіринту.

I - команда: 2 - 2 - 4 - 3 - 4 (= 15)

II - команда: 2 - 3 - 3 - 5 - 2

III - команда: 2 - 2 - 4 - 3 - 4

IV - команда: 2 - 3 - 3 - 4 - 3
А в якості напуття звучить вірш:
Щоб сперечатися потрібну справу,

Щоб в житті не знати невдач,

У лабіринт вирушаємо сміливо -

У світ загадок і складних завдань.

Не біда, що йти далеко,

І не бійтеся. що шлях буде важкий.

Досягнення великі людям

Ніколи не давалися легко!

Учитель: Щоб пройти перше коло лабіринту, треба згадати визначення зворотних тригонометричних функцій. (Команди в конвертах отримують завдання і по черзі відповідають на питання, пояснюючи за графіком).

Наприклад: Арксинус числа а називається таке число з відрізка [-π / 2; π / 2], синус якого дорівнює а. Графік функції y = arcsin x виходить з графіка функції y = sin x c допомогою осьової симетрії відносно прямої y = x. Отже, функція y = arcsin x визначена і монотонно зростає на відрізку [-1; 1] і областю значень arcsin a є відрізок [-π / 2; π / 2].

Після відповідей на питання команди вважаються пройшли I коло лабіринту.

(Кожен блок містить завдання на порівняння, узагальнення, виділення головного, розкриття ідей рішення деяких рівнянь, попередження можливої ​​помилки, виділення загального алгоритму та інші).

Схожі статті