Проект «знайомство дошкільнят 4-5 років з професією« циркові артисти »

Оксана Анатоліївна Бутятіна
Проект «Знайомство дошкільнят 4-5 років з професією« Циркові артисти »

Мета. ознайомлення дітей з професіями людей. виступаючих в цирку; розширити кругозір дітей з даної теми.

1. Освітні. а) збагачувати і розширювати знання дітей про професії людей. тварин виступають в цирку; надати їм можливість відчути значимість кожної професії;

б) продовжувати збагачувати і активізувати словник дітей, розвивати зв'язне мовлення;

в) закріпити кількісний рахунок в межах 4; вправляти в рахунку і відтворенні звуків згідно з відповідною цифрі;

г) розвивати загальну моторику за допомогою фізичних вправ. вправи для розвитку м'язів плечового пояса, вправи на збереження рівноваги і переступання крізь обруч, стрибки на одній нозі, ловля м'яча);

2. Розвиваючі. а) розвивати творчу самостійність дітей у створенні художнього образу, спонукати їх шукати виразні засоби для його створення;

б) розвивати пам'ять, мислення, уяву;

в) зміцнювати артикуляційний апарат за допомогою артикуляції вправи;

г) продовжувати розвивати вміння правильно і красиво зафарбовувати зображення кольоровими олівцями; продовжувати розвивати вміння правильного зафарбовування (в одному напрямку, не заходячи за контур, короткими штрихами);

д) продовжувати розвивати вміння будувати з кубиків коло (арену).

3. Виховні. а) виховувати у дітей повагу до артистів. виступаючих в цирку;

б) виховувати стійкий інтерес до театрально-ігрової діяльності; бажання брати участь у театралізованих виставах;

в) виховувати допитливість, культуру поведінки в громадських місцях;

г) продовжувати розвивати вміння грати в сюжетно-рольові ігри, діяти відповідно до своєї ролі.

а) Відвідування дітьми цирку;

Устаткування. циліндр, стрічка, обруч, картинки з цифрами від 1 до 4. картинки із зображеннями цирку. арени, клоуна, фокусника, дресирувальника з дресированими тваринами, силачів).

Словникова робота. арена, фокус, фокусник, дресирувальник, дресировані тварини, силачі, морський котик, ласти.

1. Організаційний момент.

Вихователь. діти, постарайтеся відгадати загадку!

Всі дивляться на середину,

В середині - диво:

Там дивак зайчик вийняв

З кишені свого.

Там під купол танцівниця

Полетіла, як синиця!

Там собачки танцювали ...

І слони там виступали.

Через голову шкереберть,

2. Основна частина.

Вихователь. Хлопці, а ви були в цирку. (Та) кого ви бачили в цирку?

Що вам найбільше сподобалося, запам'яталося? (Відповіді дітей)

(Вихователь показує картинку із зображенням цирку). Хлопці, який настрій у вас буває, коли ви йдете в цирк. (Радісне, хороше, веселе).

Закрийте очі (діти закривають очі, а в цей момент вихователь змінює картинку на зображення арени).

Хто скаже, що тут намальовано? (Сцена). А як називається сцена в цирку. (Арена). Правильно, арена. Давайте всі разом скажемо це слово. арена (діти всі разом виголошують нове слово). А якою вона форми? (Кругла).

Що ви бачили в цирку. Чиї виступи? (Клоунів, акробатів, звірів).

(Вихователь показує наступну картинку із зображенням фокусника). Хто це? (Фокусник). А що робить фокусник? (Показує фокуси).

А давайте теж перетворимося ненадовго в фокусників? (Вихователь показує дітям капелюх-циліндр. Показує, що вона порожня). Ми зараз всі разом покажемо фокус. Для цього вам потрібно набрати побільше повітря в груди, витягнути губи трубочкою і повільно-повільно дути на капелюх. (Діти набирають повітря, витягають губи вперед і повільно дмуть на капелюх під рахунок до 5). Потім вихователь разом з дітьми говорить. «Абра - кадабра!». (Вихователь з капелюха витягує довгу стрічку і вигукує «Оп!». (Діти аплодують).

Хлопці, а хто в цирку найвеселіше. (Клоун). Вихователь вивішує картинку із зображенням клоуна. А що робить клоун в цирку. (Смішить людей, веселить їх, жартує, сміється). А як одягнений клоун? Чим він відрізняється від інших циркових артистів. (Кольоровим носом, розфарбованим обличчям, яскравою різнобарвною одягом). А ви хочете стати клоунами? (Вихователь одягає дітям кольорові поролонові носики. Діти встають зі стільчиків. Вихователь включає аудіозапис «Цирк. Цирк. Цирк» Т. Морозової. Діти повторюють за вихователем жартівливі руху, веселять один одного).

Вихователь показує картинку із зображенням силачів. Діти сідають на стільчики. А це хто? (Силачі). Що силачі роблять в цирку. (Піднімають різні тяжкості, демонструють свою силу). А щоб і ви стали такими ж сильними, спритними і сміливими, ми зробимо розминку. (Діти спільно з вихователем виконують фізична вправа - згинають і розгинають руки в ліктях).

3 частина. Підбиття підсумків.

Ну ось, хлопці, ми сьогодні з вами і побували в цирку. Що вам найбільше сподобалося? Давайте згадаємо, з якими артистами цирку ми познайомилися. (Клоун, фокусник, силач). А як називається сцена, на якій виступають артисти цирку. (Арена).

Молодці! Ви сьогодні дуже добре постаралися. Скажіть, що вам найбільше сподобалося? Що б ви хотіли б повторити? У що пограти? (Висловлювання дітей).

1. Організаційний момент.

Вихователь. Хлопці, ми з вами були в цирку. Кого ми там зустріли? (Клоуна, фокусника, силачів). А хто ще виступає в цирку крім людей. (Тварини). Правильно, це дресировані тварини. А хто ж дресирує тварин, ви дізнаєтеся, сіли відгадаєте загадку:

Лев стрибне в кільце.

Він що, регулювальник?

Ні, це ... (дресирувальник).

2. Основна частина.

Вихователь показує картинку із зображенням дресирувальника). Ось це дресирувальник. Чим займається дресирувальник? (Дресирує тварин). А яких тварин може він дресирувати в цирку. (Левів, слонів, собачок, мавп, коней, бегемотів, козликів і т. Д.). Вихователь показує дітям картинки дресирувальника з тваринами.

Що вміють робити тварини в цирку. (Стрибати, танцювати, скакати на двох лапах, вважати і т. Д.).

Далі вихователь показує картинку дресирувальника з ведмедями, що скачуть на передніх лапах; з тиграми, що стрибають у вогняне кільце; з собачками, які вважають цифри, і т. д. А давайте з вами теж побудемо дресированими тваринами, наприклад, тиграми?

Діти, ви будете дресированими тиграми, а я буду дресирувальником! (Вихователь бере в руки обруч, діти шикуються в колону один за одним. На слова «Але-оп!» Діти по черзі переходять крізь обруч. Діти перестрибують через обруч, зображуючи тигрів, і гарчать. Потім сідають на стільчики.

Вихователь. А як ви думаєте, чи легко дресирувати тварин? (Важко, потрібно дуже багато терпіння і багато часу). Звірів готують до виступів ще зовсім маленькими. Дресирувальник доглядає за ними. Вивчає їх звички, повадки, годує їх. Навчає різним трюкам. А якщо тварини правильно виконують завдання, то їх пригощають шматочком цукру.

А зараз давайте пограємо. я буду дресирувальником, а ви - дресированими собачками. Я вам буду показувати цифри, а ви будете гавкати. Наприклад, якщо я покажу вам цифру 1, то ви гавкніте один раз, і т. Д. (Вихователь показує цифри, діти гавкають певне число раз).

А ще дресирувальники дресирують і морських тварин! (Вихователь показує картинку із зображенням дресированих морських котиків, які грають з м'ячами). Це морський котик. Це великі тварини. У них замість лап, ласти. Пересуваються вони, спираючись на всі чотири кінцівки. Хвостик настільки короткий, що його практично не видно. А покриті вони хутром, дуже-дуже коротким хутром. Живуть вони на узбережжях морів і океанів. Це дуже розумні тварини. І їх часто можна зустріти в цирках і в дельфінаріях.

Зараз пограємо в гру. ви будете морськими котиками, а я - дресирувальник. Я вам буду кидати м'яч, а ви повинні його зловити. Якщо ви зловите м'яч, то інші морські котики будуть вам плескати, аплодувати. (Діти стають на смужку. Вихователь кидає м'яч кожній дитині, діти ловлять м'яч. І все разом плескають своїми «ластами»).

3 частина. Підбиття підсумків.

Ну які ж ви молодці! Як же здорово і весело ми з вами граємо в цирк. Вам сподобалося, хлопці? Що ми з вами сьогодні робили? Кого зображували? (Дресированих собачок, тигрів, морських котіков_. Хто дресирує цих тварин? (Дресирувальник). А так як ми з вами в цирку. Ви зображували багато різних звірів, то вас, як і тварин в цьому цирку. Чекають частування! (Діти сідають за свої столи, їдять фрукти, п'ють сік).

Вихователь. Хлопці, ми з вами були в цирку. Кого ми там зустріли? (Дресированих тварин, клоунів, силачів, фокусників). Як виступають артисти. Що вони роблять? (Фокусники показують фокуси, клоуни веселять і смішать глядачів, дресирувальники показують виступи своїх тварин, силачі піднімають тяжкості).

А давайте пограємо в цирк. Що для цього нам знадобиться? (Сцена). Як називається сцена в цирку. (Арена). Щоб побудувати арену, нам необхідні кубики. (Вихователь виносить в ігрову зону дерев'яний конструктор). А якої форми арена? (Кругла). (Діти з допомогою вихователя будують з кубиків арену півколом).

Арена у нас є. А тепер потрібно вибрати нам циркових артистів. (Діти вибирають циркових артистів (іграшки тварин, іграшка клоуна, ляльки-хлопчики «силачі». Лялька дівчинка «дресирувальник». Вибираються атрибути для гри. Іграшкові машини, кубики-стійки для тигрів, кільце діаметром 10-15 см). Для подання у нас все є.

Кого бракує нашому цирку. (Глядачів). Відбираються ляльки-глядачі. А зараз нам потрібно розсадити глядачів. Хто у нас будуть глядачі? (Ляльки). Діти розсаджують півколом ляльок, самі сідають за ляльками.

Вибираються за допомогою лічилки троє дітей (на першу виставу). Обрані діти починають уявлення (дія № 1. дресировані тварини, маніпулюють іграшками. Глядачі аплодують.

Після цього інші діти показують за допомогою іграшок дію № 2 (виступ силачів).

Наступна дія показують інші діти (виступ клоунів).

Вихователь в процесі гри підказує дітям, при необхідності допомагає діями або словами.

Вихователь. Діти, який же цікавий світ цирку. Ви згодні? (Хто виступає в цирку. (Клоуни, силачі, фокусники, дресирувальники, канатохідця, жонглери).

А що вони роблять? Клоуни розважають людей, фокусники показують фокуси, дресирувальники показують своїх звірів, і т. Д.).

А як можна назвати всіх цих людей, які виступають в цирку. одним словом? (Циркові артисти).

Зараз я вам пропоную вибрати одну картинку і її прикрасити. (На столі викрадаються картинки -розмальовка з зображеннями артистів цирку. Діти вибирають по одній картинці).

Вихователь виставляє на одну парту іграшку клоуна, на іншу - дресированого тваринного, на третю - ляльку-силача, на четверту - іграшку фокусника. І пропонує дітям сісти за ті столи, картинку яких вони тримають в руках. Хто вибрав картинки клоуна. сідають за стіл, на якому стоїть іграшка клоуна. Хто вибрав картинки з дресированими тваринами, сідають за стіл з іграшкою-твариною, і т. Д.

Далі вихователь уточнює у дітей, чи правильно вони вибрали собі столи, чому сіли саме за цей стіл, а не за одною.

Вихователь уточнює разом з дітьми назви артистів цирків ( «За який ви стіл сіли? Чому? Що у вас намальовано на картинках?

Як ми назвемо цього артиста цирку. Що він робить на арені? »)

Чим можна прикрашати картинки. (Олівцями кольоровими, фарбами, пастеллю, крейдою, і т. Д.). Сьогодні ми з вами будемо розфарбовувати картинки кольоровими олівцями. Давайте згадаємо, як потрібно прикрашати олівцями, щоб картинка вийшла акуратною і красивою? (Не заходить за контур, розфарбовувати в одному напрямку, розфарбовувати короткими штрихами). Діти починають працювати.

Коли роботи будуть закінчені, вихователь разом з дітьми оформляє стенд - виставку «Цирк. цирк. цирк ».

ПІДСУМКОВЕ ЗАХІД. Виступ дітей на святі "Перші кроки в світ професій" (блок "Циркові артисти")

Конспект заняття «Знайомство з професією кухаря-кондитера» Безпосередня освітня діяльність в середній групі на тему «Знайомство з професією кухар-кондитер» Мета: Ознайомити дітей.

Проект «знайомство дошкільнят 4-5 років з професією« циркові артисти »
Фотозвіт «Знайомство з професією» Одна з основних завдань дошкільного освіти-формування позитивного ставлення до праці і первинних уявлень про працю дорослих.

Конспект НСД для середньої групи «Знайомство з професією лікаря« Швидкої допомоги »Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад" Єлховський дитячий сад "Чебурашка" "Конспект безпосередньо-освітньої.

НСД «Знайомство з професією пожежного» Завдання: Навчальні: - Вчити встановлювати зв'язок минулого і сьогодення в історії розвитку пожежної служби, складати стрічку часу. - Вчити.

Педагогічний проект «Знайомство з професією кухаря» Педагогічний проект «ЗНАЙОМСТВО З ПРОФЕСІЄЮ ПОВАР» МЕТА ПРОЕКТУ: формувати цілісне уявлення дітей про професії кухар. ЗАВДАННЯ.

Проект «Знайомство з професією швачки» ОМС Управління освітою ПГО Муніципальне бюджетне дошкільний заклад Полевского міського округу «Дошкільний навчальний заклад № 53» Вихователь.

Проектування дитячої діяльності «Знайомство з професією кухаря» Вид проекту: груповий, творчий, інформаційний, ігровий. Учасники проекту: діти різновікової групи, вихователь, батьки. Терміни.

Проект «знайомство дошкільнят 4-5 років з професією« циркові артисти »
Фотозвіт «Екскурсія на кухню. Знайомство з професією кухаря »Мета: Дати уявлення дітям про професії кухаря, предметах, необхідних для роботи; розвивати спостережливість; -Формувати повагу до.

Конспект заняття «Знайомство з професією кухаря» Заняття «Знайомство з професією кухаря» (середня група) Вихователь: Анісімова М. І. МКДОУ «Дитячий сад №11« Зірочка »м Нижнеудинск Іркутська.

Схожі статті