Крила »проводили Тихонова на пенсію

У сучасному світі взагалі, і в сучасному футболі зокрема, великий дефіцит речей, які робляться від душі. Чи не тому, що так треба за сценарієм, а тому, що так хочеться всім. Проведений в рамках 24-го туру чемпіонату російської прем'єр-ліги прощальний матч легендарного Андрія Тихонова був якраз «подією душі». Завершення Андрієм кар'єри гравця об'єднало і уболівальників «Спартака», і уболівальників «Крил Рад». Ця людина не просто прожив у вітчизняному футболі довге життя, він зробив дуже багато для становлення обох команд, що зустрічалися в неділю «Лужниках». І 40 тисяч уболівальників прийшли його за це подякувати. Тому нікого не дивувало, що перед входом на стадіон можна було зустріти фанатів в футболках протиборчих команд, але з написом «Тихонов» на спині.

Андрій, як заздалегідь було відомо, повинен був відіграти тільки перший тайм, і він це зробив. Причому, як і багато років тому, Тихонов чудово виглядав на своєму звичному лівому фланзі півзахисту. Вже на третій хвилині матчу він почав атаку, яка призвела до голу в ворота гостей (відзначився голландець Де Зуєв - Прим. Авт.), А 25 хвилин потому видав свій фірмовий навіс в штрафну «Крил», що завершився другим взяттям воріт (на цей раз забив ірландець Макгіді). Іноді здавалося, навіть самі футболісти забували, що це офіційна гра. Нічим іншим пояснити «завороженность» центральних захисників Самарцев, що дозволили суперникам забивати такі прості голи, просто не можна.

Хоча після матчу наставник «Крил» Андрій Кобелєв намагався розсіяти підозри в недооцінці винуватця торжества.

- Для нас матч не був святом, - зауважив наставник Самарцев. - У команди немає очок. Ми акцентували увагу, що якою б Тихонов не був великий, йому 40 років. І хотіли зіграти саме через його фланг. Але Ібрагім Цаллагов вже на третій хвилині змарнував свою зону, потім остаточно розкис, і Тихонов всі 45 хвилин домінував на цьому краю.

Цікаво, що коли за хвилину до перерви Тихонова під оплески всього стадіону замінили, перш за все він підійшов обійнятися до Андрія Кобелєву, і тільки потім вже пішов приймати поздоровлення від спартаківців.

- Це нечесно, - жартував після матчу півзахисник "Крил" Антон Бобер. - Тихонов повинен був, як годиться в таких іграх, другий тайм відіграти за нас. Тоді б зіграли внічию!

Але Тихонов пішов, сказавши на прощання на весь стадіон спасибі всім, хто його підтримував:

- Я в шоці! Ніяк не очікував, що прийде стільки уболівальників. Я просто щасливий. Хочу подякувати тим, хто вболівав за мене в «Спартаку». Хочу подякувати вболівальникам «Крил Рад», частина мого серця належить Самарі!

Серця самарських уболівальників теж віддані Тихонову. Уже після матчу йому подарували картину, на якій він зображений в комбінованій формі: частково «Спартака», частково «Крил Рад», і прапор з портретом і побажаннями фанатів.

А "Спартак" переконливо розгромив "Крила" з рахунком 3: 0. Жирну крапку в матчі поставив на 81-й хвилині поставив Еменіке.

Віддану «Спартаку» перемогу певною мірою можна вважати подарунком Тихонову. Адже він говорив перед грою, що хоче виграти в своєму останньому матчі. Окуляри «Крила» ще наберуть, а зараз - проводили свого колишнього капітана по-людськи. Може, він ще повернеться коли-небудь в Самару в новій якості. Недарма над сектором самарських фанів був банер: «Спасибі, капітан! Здрастуй, тренер! »

Головний тренер «Крил Рад» Андрій КОБЄЛЄВ: «Подарували перший тайм Тихонову»

- Не можна починати гру з такою командою, як «Спартак», з пропущеного м'яча. Просто подарували супернику перший тайм. Напевно, віддавали данину Андрію Тихонову (сміється). Я сказав Андрію, що не знаю, вітати його або співчувати. Перехід на тренерську роботу не завжди буває гладким. Це процес складний. Дай бог, щоб у Тихонова все було вдало.

У другому таймі виходило на початку, мали моменти, але не забили. У нас ніяк не вдаються кінцівки. Ми дуже хотіли зіграти вдаліше. У другому таймі навіть перехопили ініціативу з виходом Антона Сосніна. Але, на жаль, відігратися не вдалося. Об'єктивно, ми були слабшими. Програвати 0: 2 або 0: 3 - неважливо, тому не засуджую гравців, які пішли вперед і пропустили контратаку.

Шкода, що умови контракту Яковлєва не дозволяли йому зіграти. Він би нам, безумовно, допоміг. Але нічого страшного. Мені подобається, як працює команда, мені подобається склад. Якщо влітку ми філософськи ставилися до поразок, то зараз хлопці все злі. У нас завдання не тільки зберегти прописку в прем'єр-лізі, а й створити команду на майбутнє, яка радувала б уболівальників, а не мучилася на поле.

«Спартак» М - «Крилья Совєтов» - 3: 0

Голи: де Зеув, 3; Макгіді, 28; Еменіке, 80

«Спартак» М: Дикань, Сухі, Пареха, Макєєв. Рафаел Каріока, Макгіді, де Зеув (Шешуков, 61), К. Комбаров. Тихонов (Козлов. 45), Дзюба (Паршивлюк. 77), Еменіке

«Крила Рад»: Веремко, Таранов, Пономаренко. Цаллагов, Джорджевіч, Бобер, Прийомов, Григорян (Соснін, 46), Воробйов (Короман, 67), Петров. Корніленко

Попередження: Шешуков, 63; К. Комбаров, 78

Суддя: Лапочкін (Санкт-Петербург)