Конспект нод в підготовчій групі «день космонавтики»

Ірина Івасенко
Конспект НСД в підготовчій групі «День космонавтики»

Мета. формування уявлень про свято «День космонавтики». елементарних уявлень про космос. про перший політ в космос.

Узагальнити і систематизувати знання дітей про космічні польоти. познайомити з російськими вченими, які стояли біля витоків розвитку російської космонавтики-К. Е. Ціалковского, С. П. Корольовим. Закріпити знання дітей про те, що першим космонавтом був громадянин Росії Юрій Олексійович Гагарін.

Розвивати пам'ять, мова, спостережливість, логічне мислення, інтерес до пізнання навколишнього світу.

Збагатити словник дітей новими термінами і поняттями. невагомість, тяжіння землі, супутник і ін.

Виховувати патріотичні почуття, гордість за нашу країну, за героїв льотчиків - космонавтів. підкорили Космос.

хід заняття

-Вихователь. Сьогодні, хлопці наша країна відзначає День Космонавтики.

-Як його звати? (Юрій Олексійович Гагарін)

Вихователь. З найдавніших часів людина мріяла піднятися в небо, і він здійснив свою мрію. Так з'явилися повітряні кулі, літаки, вертольоти. Але ще ваші прапрадід не могли собі уявити, що можна полетіти в космос. А тепер є люди, які літають туди на роботу.

-Як їх називають?

Діти. Їх називають космонавтами.

- А хто такі космонавти. (Відповіді дітей)

Космонавтами називаються льотчики. які керують космічними кораблями. Космонавтами називають так само членів екіпажу, які проводять дослідження на борту космічного корабля.

-Як ви думаєте, чому людина захотіла полетіти в космос. (Відповіді дітей)

-Що допомагає вченим спостерігати за зоряним небом? (Відповіді дітей)

Вчені придумали спеціальні прилади - телескопи, щоб спостерігати за зоряним небом.

-Що вони могли побачити в телескопи? (Відповіді дітей) показ слайдів, ілюстрацій.

Вони могли побачити інші планети,

-Які планети ви знаєте? (Відповіді дітей)

Місяць, Марс, Венера та інші планети. Людям дуже хотілося дізнатися, чи є життя на інших планетах. А якщо є, то хто там живе? Чи схожі ці живі істоти на людей? Але щоб дізнатися, треба до цих планет долетіти. Літаки для цього не годяться, тому що до планет було дуже далеко.

-І що придумали вчені? (Ракети, космічні кораблі)

-Хто ж першим в Росії придумав ракету? (Костянтин Едуардович Ціалковского) показ портрета.

(Жив у місті Калузі простий вчитель Костянтин Едуардович Ціалковского. Він дуже любив спостерігати в телескоп за зірками, вивчав їх і дуже йому хотілося до цих планет долетіти. І задумав він сконструювати такий літальний апарат, який міг би долетіти до якої-небудь планети. Він робив креслення, проводив розрахунки і придумав такий літальний апарат. Але, на жаль, у нього не було можливості такий літальний апарат зробити.)

-Хто ж все-таки зробив такий літальний апарат? (Відповіді дітей - Сергій Павлович Корольов (показ портрета) -вчення-конструктор. Який через багато-багато років зміг сконструювати і виготовити перший космічний супутник. Першими на ракеті злітали в космос і назад дві собачки - Білка і Стрілка. Але вони не змогли розповісти про свою подорож, і в космос відправився чоловік.)

-Перший політ в космос здійснив наш космонавт - Юрій Олексійович Гагарін. Звичайний російський хлопець. Ми пишаємося тим, що в космос першим полетів НАШ російська людина. (Показ слайдів). До зарахування в загін космонавтів служив льотчиком - винищувачем в авіаційному полку Північного флоту. Як ви думаєте, що треба було робити Гагаріну, щоб стати космонавтом?

Діти. багато займатися спортом.

Вихователь. Правильно хлопці, що б стати космонавтом. Юрію Гагаріну треба було робити зарядку. Але не ранкову зарядку, як ми робимо в дитячому саду, він плавав, бігав по кілька кілометрів у спеціальному костюмі з вагами. За кілька годин плавав в костюмі водолаза, обертався в центрифузі. Хто знає, що таке центрифуга і хто її краще переносить?

Діти. випробувальний апарат для космонавтів. а зможе в ній перебувати людина, у якого не паморочиться голова.

Вихователь. правильно хлопці, це випробувальний апарат. Завдяки цьому апарату лікарі визначають, чи зможе космонавт полетіти в космос. чи витримає він навантаження в невагомості. А перебувати в центрифузі можуть люди, які в дитинстві каталися на гойдалках, і у них не паморочилося в голові. (Показ центрифуги на слайді). Перш за все, у космонавтів має бути міцне здоров'я. Адже важче умов роботи, ніж у космонавтів. немає в жодній іншій професії. Під час вльоту і приземлення космонавти відчувають сильні перевантаження.

-Що таке перевантаження? (Припущення дітей)

Перевантаження-це, коли організм стикається з такими навантаженнями, які не всі можуть витримати. Наприклад, коли ракета злітає і коли приземляється, то тіло того, хто знаходиться в космічному кораблі. стає дуже важким, а руки і ноги неможливо підняти. Але зате, коли космічний корабель виявляється в космосі. тіло стає легким, як пух і люди літають по кораблю, як пір'ячко.

-Як називається такий стан в космосі. (Стан невагомості.)

Вихователь. А ви хочете відправитися в політ? Ми з вами перед польотом, зробимо зарядку космонавтів?

Вихователь. Сідаємо на стільчики в шеренги по 4 людини, починаємо нашу зарядку космонавтів!

Фіз. хвилинка. 1. Невагомість на животі - хлопці зараз ми з вами лягаємо на стільчики животом і піднімаємо ноги і руки. Повторюйте за мною, піднімаємо і полетіли. Наступна вправа:

2. Політ в невагомості на спині - хлопці лягайте на спину і піднімаємо ноги і руки вгору. Рухаємо ними вліво, вправо одночасно. Уявімо хлопці, що ми у відкритому космосі і здійснюємо політ. Наступна вправа:

3. Магнітні черевики. а тепер хлопці встаємо зі стільчиків і надягаємо черевики космонавтів. Черевики у космонавтів дуже важкі. так що не поспішайте і повторюйте за мною. Піднімаємо праву ногу, опускаємо. Піднімаємо ліву ногу, опускаємо. А тепер робимо 2 кроки вперед, раз, два. Молодці, а тепер назад 2 кроки, раз, два. Які важкі черевики? Всі впоралися?

Вихователь. молодці космонавти підготувалися до польоту. А ви знаєте, на чому літають космонавти?

Діти. на космічних ракетах!

Полетів Юрій Гагарін в космос на ракеті.

На простому прикладі можна показати принцип польоту на ракеті. Потрібно надути повітряну кульку і затиснути отвір пальцями. А потім розтиснути пальці і наш кулька різко вирветься вгору. Це відбувається тому, що повітря виходить з кулі. А коли повітря закінчиться, то кулька впаде. Наш куля летіла як ракета - він рухався вперед, поки в ньому був повітря.

Ось приблизно за таким принципом і ракета летить у космос. Тільки замість повітря в неї пальне. При горінні пальне перетворюється в газ і виривається назад полум'ям.

Ракету роблять з декількох частин, які називаються ступенями і в кожному ступені є свій бак з пальним.

У першому місці закінчилося паливо - вона відпадає, і тут же включається двигун другого ступеня і несе ракету ще швидше, і ще вище. Так до космосу добирається тільки третя ступінь - найменша і легка. Вона і виводить на орбіту кабіну з космонавтом. Після Юрія Гагаріна в космос літали сотні космонавтів.

Вихователь. А хто знає, в чому знаходиться їжа космонавтів?

Діти. їжа космонавтів знаходиться в тюбиках. (Показ слайдів).

Вихователь. правильно, їжа космонавтів знаходиться в тюбиках. інакше космонавти ганялися б по всьому кораблю то за хлібом, то за соком в стані невагомості.

Вихователь. а хто знає, як називається спеціальний захисний костюм космонавта і його головний убір?

Діти. костюм називається - скафандр, а головний убір - шолом.

Вихователь. правильно скафандр і шолом. (Показ слайдів).

-А для чого потрібні вони?

Вихователь. правильно для того, що б безпечно вийти в космос. А шолом для чого потрібен в космосі?

Діти. щоб космонавт міг дихати.

Вихователь. правильно, щоб космонавт у відкритому космосі міг дихати. (Показ слайдів) І бувають скафандри 2-х видів. в одному космонавт виходить у відкритий космос - він білого кольору. А в другому знаходиться в космічному кораблі.

Вихователь. хлопці, а ви знаєте, як називається вікно в ракеті?

Діти. вікно в ракеті називається - ілюмінатор!

Вихователь. Правильно хлопці ілюмінатор, повторимо все разом - ілюмінатор. Якщо ми з вами подивимося в ілюмінатор, то, що ми можемо побачити?

Діти. планети, місяць, комети, супутники, сонце.

Вихователь. Хто скаже, як він називається єдиний супутник планети Земля). (Показ слайдів).

Діти. супутник нашої планети Земля називається - Місяць!

Вихователь. правильно - Місяць. А на Місяці сила тяжіння дуже слабка. Тому ми з вами будемо на ній пурхати як пушинки. Така ж легкість в польоті буде і на Плутоні. А на Юпітері найбільше сила тяжіння.

Вихователь. Коли почалися польоти в космос. довелося подумати і про те, де жити космонавтам. щоб не витрачати занадто багато часу на дорогу до місця роботи.

Спочатку наші вчені побудували космічну станцію МИР. а потім її замінили більш сучасної Міжнародної Космічної Станцією (МКС). На ній тривалий час живуть і працюють (займаються дослідженням космосу) космонавти з різних країн.

А в 1965 році Олексій Леонов вперше вийшов з ракети у відкритий космос. Одягнений в скафандр, він кілька хвилин висів поруч з кораблем в порожньому просторі.

Всі знають, хто такий робот. Так ось, в космосі часто працюють роботи. Тільки схожі вони не на чоловічків, а на загадкові металеві машини, обплутані проводами і датчиками.

Такі роботи допомагають людям досліджувати планети. Наприклад, роботи змогли взяти з Місяця жменю грунту і доставити її на Землю для дослідження.

Роботи-машини побували на Венері, проникнувши через її отруйні хмари, і тепер у вчених є карти цієї планети.

Незабаром на Місяць було запущено роботи-місяцеходи, які їздили по поверхні Місяця і передавали дані на Землю.

А зараз навколо нашої Землі літають сотні роботів-супутників. Вони передають на землю інформацію про погоду, стежать за рухом суден в океані.

Ви можете побачити на дахах будинків величезні тарілки - це антени, які приймаю сигнали з супутника, і передають їх в апарат і в телевізор.

В нашій сонячній системі дев'ять планет, які розташовані в такому порядку. Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон. Для того, щоб запам'ятати порядок розташування планет, можна завчити фразу, в якій перша буква кожного слова - це перша буква назви планети:

Ведмедик Шинку, Закусив Малиною, Верткий Суслик Потягнув Ножик Складаний.

(Повторення і заучування фрази і назви планет).

- Може бути, і хтось із вас теж стане космонавтом або конструктором ракети і винайде таку ракету, в якій люди не будуть відчувати таких перевантажень, які відчувають зараз космонавти. і прославить нашу Батьківщину.

Наші роботи за темою "Космос"

Конспект нод в підготовчій групі «день космонавтики»
Конспект нод в підготовчій групі «день космонавтики»
Конспект нод в підготовчій групі «день космонавтики»
Конспект нод в підготовчій групі «день космонавтики»
Конспект нод в підготовчій групі «день космонавтики»
Конспект нод в підготовчій групі «день космонавтики»
Конспект нод в підготовчій групі «день космонавтики»

Конспект нод в підготовчій групі «день космонавтики»
Акція до Дня космонавтики Девіз акції: «Зірки яскраві горять, космос чекає своїх хлопців». Мета: - розширити уявлення дітей про космічні польоти; - познайомити.

Конспект нод в підготовчій групі «день космонавтики»
Акція «Мирний космос» Мета: познайомити дітей з російським святом - День космонавтики, з першими космонавтами. План роботи. Бесіда з дітьми «Перші в космосі».

Схожі статті