Конспект нод по експериментування в підготовчій групі «чудо-магніт»

светлана фількіна
Конспект НСД по експериментування в підготовчій групі «Чудо-магніт»

Мета. розвиток здатності встановлювати причинно-наслідкові зв'язки на основі елементарного експерименту і робити висновки.

Завдання. Розширювати знання дітей про властивості магніту, досвідченим шляхом виявити його властивості (притягувати предмети; дію магніту на відстані (магнітне поле, через скло, картон, воду, крупу та ін.).

Розвивати активність, допитливість, прагнення до самостійного пошуку причин, способів дій, прояв творчого потенціалу і прояв індивідуальності.

Розвивати уміння дітей працювати спільно, уміння обговорювати, домовлятися.

Попередня робота. гри з магнітом, ігри з магнітною дошкою і магнітними буквами.

Запропонувати дітям з високою пізнавальною активністю виконати вдома досвід з магнітом (для демонстрації його перед дітьми в групі)

Устаткування. магніти, картон, стакан з водою, іграшки з магнітами (літачки, чашка з крупою, скріпки, презентація.

Очікуваний результат. Підвищення рівня знань про магніті і інтересу до експериментальної діяльності. Здатність дітей в подальшому самостійно експериментувати з магнітом.

Хід заняття.

- Хлопці, проходите. Як ви думаєте, куди ми з вами прийшли?

Діти розглядають матеріали, «обладнання». пропонують варіант відповіді.

- Подивіться на монітор (слайд 2 із зображенням наукової лабораторії, ми опинилися в науково-дослідному інституті.

- Хто працює в науково-дослідних інститутах і чим займаються люди даної професії? (Слайд 3)

- Хлопці! Я пропоную вам відвідати наш інститут і на деякий час стати вченими - дослідниками.

-Згадаймо, правила роботи в лабораторії.

1. Не кричати! Говорити пошепки.

3. Порядок на робочому місці.

- Так як я вже була в лабораторії і знаю, чим тут можна зайнятися, то буду старшим науковим співробітником. Вам пропоную ролі молодших співробітників і лаборантів (слайд 4).

II. Закріплення пройденого матеріалу.

- Минулого разу до нас в інститут привезли предмет для дослідження, згадайте що це?

Буває маленьким, великим,

Залізо дуже дружить з ним,

З ним і незрячий, безумовно,

Чи знайде голку в стозі сіна.

Ось перед нами звичайний магніт.

Багато секретів в собі він зберігає (слайд 5).

- Нашим завданням було - познайомитися ближче з цим дивовижним каменем.

- Який магніт на дотик? (Гладкий, холодний, на вагу (важкий - легкий, колір ...

- «Магніт це камінь, поверхня його холодна, гладка, має вагу ....».

- Яке ще властивість має магніт, що відрізняє його від звичайних каменів? »

Відповіді дітей .... (Магніт притягує залізо і металеві предмети)

- Давайте згадаємо, якими ще якостями володіє магніт? Які досліди ми виконали на минулому відвідуванні лабораторії НДІ?

(Магніт утворює навколо себе магнітне поле, яке діє через папір, картон, скло, воду) (слайд 6-10)

2.2 Завдання на кмітливість (від дитини з високою пізнавальною мотивацією).

- Наш молодший науковий співробітник ... хоче задати вам завдання. Будь ласка, виходь ...

- Я вирішив допомогти сьогодні мамі на кухні. Насипав (а) в миску манку. Але ненароком зачепив коробочку із застібками, і вони потрапили прямо в манку. Як бути? Як можна швидко їх зібрати?

У відповідь діти можуть запропонувати кілька варіантів. на дотик, просіяти або скористатися тільки що певним нами властивість магніту - притягувати все залізно (слайд11).

Дитина демонструє рішення експериментальним шляхом.

- Магнітне поле діє через манну крупу.

III. Ознайомлення з новим матеріалом.

3.1 Полюса магніту.

- Вивчення наступних властивостей магніту ми можемо продовжити в лабораторії № 2.

На столі лежить і одночасно демонструється на екрані схема «Відштовхування і тяжіння магнітів» і літаки (з картону) з магнітними кінцями (червоний - синій) (слайд 7).

- Колеги, зверніть увагу на схему, як ви думаєте, яке дослідження нам потрібно провести? Відповіді дітей (Спробувати з'єднати магніти, літачки різними кінцями)

- Чому магніт пофарбований в два кольори? Діти ведуть міркування ....

-Я пропоную вам з'єднати літачки двома однаковими кінцями. Що відбувається? (Літачки відштовхуються). Якщо з'єднати різними кінцями - червоним і синім (літачки з'єднуються). Чому? Відповіді дітей ... (Тому що однакові полюси магніту відштовхуються, а різні притягуються)

- У магніту два полюси, якщо з'єднувати два однакових полюса, то магніти будуть відштовхуватися, а якщо з'єднати два різних, то вони притягнуться один до одного. Молодці.

- Властивість магнітів відштовхуватися використовують на залізницях в Китаї і Японії. Деякі швидкісні потяги не мають коліс. всередині поїзда і на рейках встановлюються потужні магніти, які повернені один до одного однаковими полюсами. Такі поїзди практично летять над рейками і можуть розвивати величезні швидкості (слайд 8).

- Магніти використовують для виробництва ювелірних виробів. намиста і браслети можуть мати магнітну застібку або бути повністю виготовлені з магнітів (показує дітям деякі магнітні прикраси). Магніти використовуються і в дитячих іграшках (показує дітям магнітний конструктор з кульок або іншу іграшку).

3.2 Динамічна пауза

Вихователь пропонує пройти до аеродрому. - Подивіться, я принесла зроблені вами літачки. сині та червоні, як полюси магніту. Зверніть увагу - наші аеродроми теж мають два кольори (червоний і синій). Як тільки заграє музика, ви полетите по колу, коли музика зупиниться, вам потрібно посадити літак на той аеродром, який його притягне. 2-3 дітей пояснюють, чому літаки приземлилися на той чи інший аеродром.

3.3 Гра-досвід «Магнітна регата»

Устаткування. шматочок пінопласту (пробка) у вигляді човника, кравецькі голка для щогли,

кольоровий папір для вітрила (можна відразу прикріпити вітрило до щогли); магніт, миска або таз з водою.

- Проведемо в нашій лабораторії ще один досвід. Подивіться, що я буду робити. Я пускаю човник плавати в таз з водою. Керую човником за допомогою магніту, не торкаючись її. (Результат досвіду. Магніт приводить човен в рух, навіть якщо не стосується її).

Висновок. Сила магніту діє навіть на відстані.

- Завдяки властивості магнітів впливати на відстані і через розчини їх використовують в хімічних і медичних лабораторіях, де потрібно перемішувати стерильні (дуже чисті) речовини. Щоб не стикатися з недостатньо стерильним інструментом, в пробірку з речовиною, яке будуть перемішувати, опускають маленьку сталеву пластинку, покриту стерильним матеріалом. Під колбою розташовується магніт, який, обертаючись, призводить в рух пластинку в пробірці. Таким чином речовина перемішується.

IV. Закріплення нового матеріалу. Практична частина.

- Отже, колеги, які ж нові властивості ми сьогодні з вами відкрили в магніті?

(У магніту є 2 полюса. Однойменні полюси відштовхуються, а протилежні - притягуються. Магнітне поле можна створити штучно. Магнітне поле діє на відстані)

- Розділимося на групи по 3-4 людини:

1-я група досліджує властивість магніту діяти через папір і картон. гра «Гонки».

2-я група досліджує властивість магніту діяти через скло і воду. гри «Рибалка». «Дістань гусеничку зі склянки, не замочивши руки»

3-я - дія магнітного поля на відстані. гра «Магнітна регата».

4-я - властивості полюсів магніту, т. Е. Притягатися і відштовхуватися. магнітний конструктор. «Літаки».

- Нам пора повертатися в дитячий сад. Наступного разу, відвідуючи лабораторію НДІ, ми обов'язково відкриємо з вами що-небудь нове і дивовижне. Спасибі всім за співпрацю.

Дитина читає вірш про магніт:

Вже давно люблю магніт.

Він і тепер мене манить

Каменю маленький шматок,

Непоказний, сіренький брусок.

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності по експериментування «Дивовижний магніт» Безпосередньо освітня діяльність по експериментування Тема: «Дивовижний магніт» Завдання: розширити знання дітей про магніті.

Конспект НСД по експериментування в підготовчій групі «Властивості води» Мета: розвиток пізнавальної активності дитини в процесі експериментування з водою. Завдання: Освітні: -знайомство з властивостями.

Конспект НСД в підготовчій групі «Чарівний магніт» Мета: підвищувати пізнавальну активність дітей через експериментальну діяльність. Завдання: * Сприяти розширенню уявлень дітей.

Конспект організованої освітньої діяльності в підготовчій групі «Привабливий магніт» Завдання: -розвивати інтелектуальні здібності і пізнавальні діяльність в процесі експериментування; -Дати уявлення про магніті.

Конспект відкритого інтегрованого заняття з експериментування в середній групі на тему «Вода» Тема: «Вода» Мета: Розвивати пізнавальну активність дітей через експериментування і усна народна творчість. Завдання: Ознайомити.

Конспект заняття по експериментування в молодшій групі «Магніт і його властивості» Конспект заняття з експериментування в молодшій групі «Магніт і його властивості» Малишкіна Олена Програмні завдання: 1. Формувати.

«Чудо на долоні». Конспект вікторини в підготовчій групі за темою «Комахи» Мета: Збагатити і розширити уявлення і знання дітей про особливості зовнішнього вигляду, життєвих уявленнях комах, що населяють прилеглу.

План проведення НСД з конструювання в підготовчій до школи групі по темі «Чудо - будинок» Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду № 350 м о. Самара План проведення.

Заняття по експериментування «Чарівний магніт» Дітей входять в групу, оформлену під наукову лабораторію. Зібралися всі діти в коло, Ти - мій друг і я - твій друг! Разом за руки візьмемося.

Схожі статті