Конспект індивідуального логопедичного заняття «конячка»

Ольга Засухіна
Конспект індивідуального логопедичного заняття «Конячка»

індивідуального логопедичного заняття.

Мета. засвоєння і розширення словника по темі.

• Освітні. розширювати та активізувати словник (кінь. кінь, лоша, грива, овес); навчити виділяти характерні ознаки тваринного; розвивати артикуляційний апарат.

• Корекційні. розвивати наслідувальні навички; просодичною сторону мови; розвивати велику моторику; розвивати психічні процеси. пам'ять, увага, мислення;

• Виховні. виховувати інтерес до навколишнього світу; прищеплювати любов до тварин.

Устаткування. предметні картинки, фотоапарат, іграшки тварин.

Хід заняття:

Я люблю свою конячку,

Зачешу їй шерстку гладко,

Гребінцем пригладжено хвостик,

І верхи поїду в гості.

2. Артгімнастіка. посміхнутися, показати зуби, відкрити рот і, прісасиваясь мову до неба, поклацати кінчиком язика. Рот широко відкривати (як конячка цокає копитами).

«Зупинити конячку». зімкнути губи і досить сильно подути через них. Губи вібрують і чути характерний звук. «Тпру-у-у».

На слова «цок-цок-цок-цок». дитина клацає мовою, а руками по черзі стукає по столу долонями.

Я конячка Сірий бік!

Я копитцем постукаю,

Якщо хочеш - покатаю

Подивися, як я красива:

Хороші і хвіст, і грива,

Я конячка Сірий Бок!

3. Робота над словником.

Розповідь про тварину.

- Кінь - домашня тварина.

- Як подає голос кінь?

У коня є - грива. хвіст, ноги ...

- Покажи де грива, хвіст ...

Мама - кінь. папа - кінь,

Хто ж їх дитина?

Рудий, нібито вогонь,

-Як кричить лоша? (Дитина наслідує тварині, з різною силою голосу. Тихо, голосно, дуже голосно)

- А що кінь їсть. (Розгляд їжі. Якщо дитина не знає, то сказати і показати, свіжу траву і сіно. Дати помацати, і визначити, чим відрізняється)

- Кінь їсть траву. сіно, овес.

- Давай погодуємо і дамо попити.

- Ось тобі два відерця, налий в них воду і дай попити коні і лоша. (Два відерця 1-маленьке, 2-велике, потрібно налити води і правильно дати відра: маленьке - лоша, велике - коні)

Коли годуємо, співаємо.

Напою конячку чистою водою

А потім одягну віжки з бубонцями,

Запряжу конячку і поїду до мами ...

- Подивися уважно, хто прийшов до коня в гості. А тепер закрий очі. Відкривай. Подивись уважно. хто прийшов?

-Подивися уважно, кого немає?

Вправа на наслідування (велика моторика)

- Ти мій кінь, як вогонь!

Ти копитами стукає, (стукаємо ногою)

Дзвінко «іго-го» кричиш,

Сильно об підлогу б'єш ногою

І качаешь головою! (Качаємо головою)

Осідлати тебе хочу

І скачу, скачу, скачу (скачемо)

Ми втомилися, відпочинемо, (стоїмо)

І водиці ми поп'ємо, (п'ємо з долоньок)

Заїду запашним сіном, (жуємо)

Станом тихо і заснём. (Скласти долоні і покласти голову, закрити очі)

Гра. «Фотограф». Дитина бере фотоапарат, фотографує тварин. Потім співвідносить зображення тварини на фотографії з іграшкою, і віддає йому фотографію.

- Ми зараз будемо фотографувати тварин, а потім роздамо їм фотографії.

Вправа «Збери тварина»

- А тепер давай подивимося на картинку і складемо точно таку ж кінь.

- Хто зображений на малюнку?

- Про яке тварину ми говорили?

- Як кінь подає голос?

Конспект індивідуального логопедичного заняття «конячка»
Конспект індивідуального логопедичного заняття «Постановка звука [Ш]» Тема: Постановка звуку Ш. Мета: уточнення артикуляції звуку Ш, постановка звуку. Завдання: 1) Освітні: вчити правильно вимовляти.

Конспект індивідуального логопедичного заняття «Диференціація звуків [Л] - [Р]» Індивідуальне логопедическое заняття по темі: Диференціація звуків [Л-Р]. Мета: Диференціювати звуки [Л-Р] в складах, словах і пропозиціях.

Конспект індивідуального логопедичного заняття «Постановка звука [с]» Тема заняття: Постановка звука [с]. Підготовчий етап. Мета заняття: підготувати органи артикуляції до виголошення звуку [з]. Завдання.

Конспект індивідуального логопедичного заняття «Автоматизація звука [ч]» Цілі: -розвиток моторики органів артикуляції за допомогою проведення артикуляційної гімнастики; -розвиток дихання; розвиток фонематических.

Конспект індивідуального логопедичного заняття «Автоматизація звука [Р]» Мета: Автоматизувати звук Р ізольовано, в складах, словах. Завдання: Корекційно - освітні: - закріплювати формування артикуляції.

Конспект індивідуального логопедичного заняття «Диференціація звуків [Р] - [Л]» Конспект індивідуального логопедичного заняття «Диференціація звуків [Р] - [Л]» Мета: продовжувати вчити дитину розрізняти на слух [Р].

Конспект індивідуального логопедичного заняття «Звук [ш]», «Наше місто» Індивідуальне логопедическое заняття на тему «Звук [ш]», «Наше місто» Етап: автоматизація звуку [ш] у словах. Мета: закріплення правильної.

Конспект індивідуального логопедичного заняття «Постановка звука [л]» Конспект індивідуального логопедичного заняття. «Постановка звуку (Л)» Крамаренко Олена Григорівна, вчитель - логопед, ДОУ №7 «Горобина».

Конспект індивідуального логопедичного заняття «Автоматизація звука [Р]» Конспект індивідуального логопедичного заняття. Тема. Автоматизація звука [Р] Цілі: 1. Закріплення правильної вимови звуку Р.

Конспект індивідуального логопедичного заняття «У цирку» Конспект індивідуального логопедичного заняття «У цирку» Тема: Звук «Ш» Етап: Автоматизація звука [Ш] в словах і пропозиціях Цілі: автоматизувати.

Схожі статті