Інтегроване заняття для дітей старшої групи «перелітні птахи»

віра кітранова
Інтегроване заняття для дітей старшої групи «Перелітні птахи»

КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ

Освітні галузі. «Пізнання». «Комунікація». «Соціалізація». «Здоров'я». «Читання художньої літератури».

МЕТА. розвиток зв'язного мовлення, уваги, мислення, зорової пам'яті, допитливості.

Завдання по освітнім областям:

- Ознайомити дітей з поняттями «летіти клином». «Ланцюжком». «Зграйкою».

- розширити і закріпити уявлення дітей про перелітних птахів. лелеку, зозулю, ластівку; про частинах тіла птиці.

- в освіті складних прикметників;

- в складанні складнопідрядних речень.

- виховувати у дітей добре ставлення до всього живого в природі.

- формувати навички співробітництва, взаємодопомоги, доброзичливості, ініціативності.

- створювати емоційно благополучний клімат, забезпечувати необхідну рухову активність.

«Читання художньої літератури»

- удосконалювати вміння вслухатися в віршований текст загадки.

Передбачуваний результат - проявляти активність і допитливість при розгадуванні загадок про перелітних птахів. ставитися по доброму до всього живого, оберігати природу. Складати складнопідрядні пропозиції, а також утворювати складні прикметники.

Слайди перелітних птахів

Слайди прийме осені

Слайди Частин тіла птахів

Спостереження за птахами під час прогулянки. читання віршів, оповідань про птахів.

Хід ЗАНЯТТЯ:

Діти знаходяться в груповий кімнаті разом з вихователем, проводиться вступна физкультминутка:

Один до одного обличчям повернулися, посміхнулися

Руку праву подали, руку ліву потиснули

І один одного ми обійняли.

Відійшли і вклонилися.

Ви готові займатися?

Діти. Всі готові займатися, будемо дуже ми старатися.

Сьогодні я пропоную вам відправитися в ліс, ви хочете? / Так /

Тоді в шлях, візьміться за руки і ми входимо з вами в ліс. Подивіться як красиво в лісі, під ногами золотий килим. Погуляли, а тепер сідайте і послухайте:

Вихователь читає вірш Бальмонда «Осінь»

Стали дні холодніше

І від пташиного крику

В серці тільки сумніше

Геть, за синє море

Всі дерева блищать

У різнобарвному вбранні.

Вихователь: Про який пори року говоритися в цьому вірші / об осені /

- Назвіть будь ласка ознаки осені? І якщо ви правильно назвете на екрані з'явиться картинка / жовтіє і опадає листя, часто йдуть дощі, птахи відлітають у теплі краї /.

молодці, все правильно назвали.

- А як називаються птиці. які відлітають у вирій / перелітні /

- А які залишаються з нами? / Зимуючі /

- Назвіть перелітних птахів / Ластівка. грач, чапля, журавель, шпак, жайворонок, качки, гуси, соловей /.

Молодці хлопці, ви багато знаєте перелітних птахів. подивіться на екран, як виглядають ці птахи. / Показ слайдів /.

Хлопці, а я вам приготувала загадки про птахів. Послухайте і відгадайте.

1. цей птах ніколи для пташенят не в'є гнізда / зозуля /.

Інтегроване заняття для дітей старшої групи «перелітні птахи»

Правильно, зозуля - невеликий птах. має строкате фарбування, довгий хвіст, невеликий дзьоб. Зозуля, на відміну від інших птахів. ніколи не в'є гнізда, а свої яйця відкладає в чужі гнізда, тому птахи змушені виводити і ростити пташенят зозулі як своїх. Іноді пташеня виростає набагато більше своїх прийомних батьків.

2. Під дахом я ліплю гніздо з грудочок глини,

Для пташенят стелю на дно

Пухову перину / Ластівка /

Молодці. Ластівка невеликий птах. У неї чорна спинка і білий животик. Хвіст ластівки розділений надвоє як вилочка, і здається що у неї 2 хвостика.

3. Це старий наш знайомий

він живе на даху будинку

Він літає на полювання

За жабами до болота. / Лелека /

Лелека - великий птах білого кольору. з довгим дзьобом, довгими ногами. Лелека селиться на дахах будинків. У народі кажуть що лелека приносить щастя.

Хлопці, ви багато знаєте птахів. А ви знаєте, що всі птахи мають однакову будову.

Подивіться на картинку і назвіть мені частини тіла птиці.

/ Тулуб, голова, хвіст, дзьоб, крила /.

Правильно. Але люди називають птахів по різному. як же вони їх розрізняють?

/ По оперення. за розміром, по зовнішньому вигляду /.

Ви напевно втомилися, давайте відпочинемо і пограємо, встаньте врозтіч.

Діти загинають пальці обох рук

Інтегроване заняття для дітей старшої групи «перелітні птахи»

Десять пташок - зграйка,

Ця пташка - горобець,

Ця пташка - соловей,

Ця пташка - совушка,

Ця пташка - омелюхи,

Ця птічка- деркач,

Ця пташка скворушка,

Ця - веселий чиж.

Ну а ця - злий орлан,

Пташки, пташки, по домівках

/ Розгинають все пальці разом /.

А як ви думаєте, хлопці, чому птахи відлітають у вирій? / Тому, що настають холоди, взимку немає комах і не мають що їсти /

А як же вони знаходять дорогу на південь і назад сюди? Виявляється, деякі птахи відлітають вночі. інші днем. Перед польотом вони роблять пробні польоти, їдять більше звичайного, в польоті їм підкріпитися ніде. У польоті вони орієнтуються на зірки, а якщо небо затягнуте хмарами і зірок не видно, то вони орієнтуються на магнітні коливання землі.

Інтегроване заняття для дітей старшої групи «перелітні птахи»

Може бути хтось бачив, що деякі птахи наприклад журавлі шикуються клином у вигляді трикутника, інші відлітають «зграйками». всі разом, а ще є птиці які шикуються ланцюжком в одну лінію.

Напевно це залежить від звичка птахів. деяким птахам потрібні ватажки. кіт орие показують дорогу.

А зараз хлопці ми з вами пограємо. Я вам приготувала гру, яка називається Відгадай і присядь. Я буду називати перелітних і зимуючих птахів. якщо ви почуєте назву зимуючої птиці. то присядьте, а якщо назва перелітної. то машите руками, Вставайте в розсипний і будьте уважні. ворона, соловей, дятел, сорока, голуб, ластівка, синиця, грач, шпак, лелека, журавель, гуси, качки, горобець, чапля.

Інтегроване заняття для дітей старшої групи «перелітні птахи»

Молодці всі були уважні, а хочете ще пограти, Вставайте в коло і пограємо в гру. «Скажи одним словом». Я буду кидати вам м'яч, а ви мені будете його повертати з відповіддю

Інтегроване заняття для дітей старшої групи «перелітні птахи»

У лелеки довгі ноги, він який? довгоногий

У лелеки довгий дзьоб, він якийсь Длінноклювий

У ластівки довгий хвіст вона довгохвоста

Ластівка любить тепло, вона теплолюбна

У ластівки гострі крила, вона гострокрилі

У солов'я дзвінкий голос він дзвінкоголосий

У журавля довгі крила він довгокрилий

Молодці. І ще одна гра є у мене для вас. Називається вона «Продовж речення.» Хочете пограти. / Так /.

Першими восени відлітають на південь птахи. які харчуються комахами, тому що ...

/ Комахи ховаються і вони не мають чим харчуватися /.

Дятла можна назвати лісовим лікарем, тому що ... / він дістає жучків і комах з-під кори і лікує дерева /.

Зозуля не висиджують своїх пташенят, тому що ... / вона не в'є собі гнізда /.

Всі люди люблять слухати солов'я, бо ... / він гарно співає заливається /.

Навесні перелітні птахи прилітають назад. тому що ... / їм потрібно висиджувати пташенят /.

Молодці хлопці. Ну ось і закінчилася наша подорож в осінній ліс і нам пора повертатися в дитячий сад. Візьміться за руки і підемо.

/ Повертаємося в д / сад / .сад на стільчики.

- хлопці скажіть будь ласка, про що сьогодні ми розмовляли на занятті

Про які нові перелітних птахів ви дізналися

Що цікавого ми дізналися про зозулю

Як птахи знаходять дорогу в теплі краї і назад до нас

Хлопців, мені сподобалося, як ви працювали на занятті. уважно слухали, думали, відповідали повними реченнями. Молодці! І сьогодні ви всі нагороджуєтеся медалями, як знавці птахів. ПОЗД равлять!

Інтегроване заняття для дітей старшої групи «перелітні птахи»

Прикріплені файли:

Схожі статті